Sušení vlasů podle toho, zda se jedná o rovné, kudrnaté, krátké či dlouhé vlasy

Někteří odborníci by nejraději fény na vlasy zrušily. Ale ony samy o sobě vlasy neničí. Vlasy ničí nesprávné používání. Asi by hodně vlasům pomohlo, kdyby výrobci nedovolili fungovat svým fénům na plné obrátky, ale rádio si také pustíte na maximum jen výjimečně, a stejně tak by to mělo být i u používání stupňů na vašem oblíbeném fénu. A jak fénovat vlasy v závislosti na tom o jaký typ se jedná?

Sušení vlasů podle toho, zda se jedná o rovné, kudrnaté, krátké či dlouhé vlasy

Kudrnaté vlasy
Nikdy byste je neměli sušit úplně mokré. Kudrnaté vlasy je nejprve dobré nechat zabalené v ručníku, který odsaje část vody a potom je ještě jemně ručníkem přesušit. Důvodem je, že se tak zkrátí doba působení tepelných prostředků při úpravě účesu. Kudrnaté vlasy mají sklon k vysušování a krepatění a teplo jim neprospívá. Je dobré je chránit přípravky určenými na ochranu proti vysoké teplotě. Fénování by mělo probíhat maximálně na středním stupni teploty a s difuzérem, ještě ideálnější je střídání střední teploty a chladného vzduchu. Vlasoví odborníci také nedoporučují česat kudrnaté vlasy během fénování. Výsledkem by totiž byly suché a roztřepené vlasy, lokny by nebyly definovány, ale vypadaly by plstěné.

Rovné vlasy
Úprava rovných vlasů, které chcete rovné i zachovat, by měla probíhat s jednostranným kartáčem, kterým pročesáváte vlasy odshora dolů. Ideální je s kartáčem pracovat tak, že ho postavíte mezi prameny vlasů a fén. Druhou možností je také práce s kulatým kartáčem, kterým upravujete a sušíte vlasy po sekcích (pramenech).

Krátké vlasy
Sušte je proti směru účesu, doporučují odborníci. Důvodem je zachování objemu a pohybu v krátkých vlasech. Ideální je nevyužívat nejvyšší teplotu. U krátkých vlasů však můžete přistoupit i k obligátnímu chlapskému "však to nech uschnout". Samozřejmě, musíte vlasům trošku pomoci a kromě ručníku použít i prsty. Prohrabávejte je proti směru účesu.