Velké břicho vyřeší změna stravy

Trápí vás velké břicho? Břišní tuk nemusí být problém. Cvičení je super, ale změnu je potřeba udělat zejména ve skladbě jídelníčku! Vyloučit bublinkové nápoje, brambory, bílou mouku a omezit sůl. Navíc je potřeba řádně rozžvýkat každé sousto a na zapomenout na žvýkačku.

Velké břicho vyřeší změna stravy

Cihličky se pečou hlavně v kuchyni
Určitě jste slyšeli, že cihličky se pečou v kuchyni a je to pravda. Mnozí problém s nadbytečným tukem na jiných částech těla nemají, ale na bříško se i jim nalepí opravdu každý prohřešek. A dát ho dolů, to je pak pořádná fuška. Pojďme se spolu podívat na to, co byste z jídelníčku při redukci břišního tuku určitě měli vyškrtnout. A s okamžitou platností!

Sycené nápoje
Kupujete si sycené nápoje? Bublinky se chovají ve vašem bříšku přesně tak, jak i vypadají. Jednou za čas je dobré po nich sáhnout, avšak na pravidelné pití vhodné rozhodně nejsou. I ty neslazené vás nafouknou a ochucené, přestože jsou výrobci vyhlášené jako "bez kalorií" jsou pro obsah umělý sladidel hotovou pohromou. A když už jsme u nápojů, pozor i na ochucené latté a alkohol.

Vyšktněte brambory
Pokud máte chuť na brambory, určitě sáhněte raději po batátech. Přestože jsou sladší, obsahují méně kalorií. Bílé mají vysoký glykemický index a zvyšují chuť k jídlu. Pokud máte chuť na hranolky, nakrájejte si na proužky celer a upečte nebo dejte na pánev s olivovým či kokosovým olejem. A řešení máme i pro ty z vás, kteří při filmu rádi křupou bramborové lupínky. Stačí obalit cizrnu v olivovém oleji smíchaném s bylinkami, dát do trouby a upéct dozlatova. Aby vás nenadýmala, namočte ji na noc do vody.

Bílá mouka má stopku
Bílá mouka by měla být striktním zákazem, a to nejen v rámci pečiva, ale i těstovin a bílé rýže. Vyměňte ji za quinou, hnědou rýži a celozrnnou mouku. Nenadýmá, zasytí na delší dobu, a protože vláknina podpoří trávení, na rozdíl od bílých výrobků se po jejich zkonzumování nebudete cítit unaveni. Naopak! A při výběru pečiva dejte přednost špaldě. 

Sůl nahradí bylinky
Bylinkami nahraďte i sůl, jejíž v hlavním jídle stačí špetka a v ostatních vám chybět nebude. Nízkého příjmu jódu se obávat nemusíte. Sůl se totiž nachází v množství potravin, které během dne zkonzumujete. Nadměrný příjem soli zadržuje v organismu vodu, tak pozor na něj, může vám bříško nafouknout a budete mít dojem, že se vám v hubnutí nedaří. Tabu jsou i uzeniny a na uzobávání volte nesolené oříšky.

Pozor na žvýkačky a hltání jídla
I vzduch vás může nadýmat. A vůbec to není to hloupost. Pokud totiž jíte příliš rychle a sousta pořádně a v klidu nežvýkáte, v břiše se vám nahromadí plyny. Stejně tak působí i žvýkání žvýkačky.

Autor: Martina Dvořáková