Vitaminy, které pomáhají mužům prodloužit věk a plodnost

Většina mužů si o zdravém stravování a vitaminech často myslí své. O jejich existenci vědí, ale nedávají jim žádnou váhu. Ale i proto umírají mladší...

Vitaminy, které pomáhají mužům prodloužit věk a plodnost

Vitamín K
V jeho prospěch hovoří jediné. Je to vitamin, který se podílí na správné funkci našich těžce zkoušených jater. Nenajdete ho v bůčku, ale v salátu, brokolici, fazolích či olivovém oleji.

Vitamin C a zinek
Ten první jmenovaný je základem. Je to velmi silný antioxidant a dokáže preventivně bojovat proti různým rakovinovým shlukům ve vašem těle. V kombinaci se zinkem je přímo stvořený na ochranu prostaty. Ta je nejen zdrojem výkonu, ale muži, kteří trpí nedostatkem vitaminů jsou náchylní na rakovinové přeměny. Proto by si muži měli dopřát tyto vitamíny v hojné míře. Kromě toho je dobré konzumovat "Céčko" s postupným uvolňováním okolo 1000 miligramů denně. Odolnost imunitního systému se zvýší.

Koenzym Q10
Je to palivo pro náš organismus. Stačí říct, že tato složka je prakticky zdrojem pro tvorbu energie ve všech buňkách těla. Ubývá při zátěži nebo nemoci a jeho nedostatek se projevuje únavou. Zapomeňte na kávu, nebo energetické nápoje. Aktivního, silného a svalnatého chlapa dělá právě koenzym Q10. Kromě vitaminových preparátů se nachází v rybách, sóji, vepřovém masa a vnitřnostech.

Vitamin A
Je základem pro zdravé oči, aby zdravě viděly i ve vyšším věku. A kromě toho je podporou pro zuby a kosti. Dostatek vitaminu A najdete například v mrkvi, ale pozor, je to vitamin rozpustný v tucích. Do mrkvového salátu proto patří i kapka olivového oleje, abyste z něj dostali maximum.

Plodnost
Jednou přijde i na chlapa čas, že se bude pokoušet o potomstvo. Vitamín E výrazně zvyšuje životnost spermií a jejich schopnost proniknout do vajíčka. Více selenu ve stravě zase zvýší jejich výskyt, to znamená, že se podstatně znásobí možnost, že alespoň jedna zasáhne cíl.