Potence dělá chlapa chlapem, ale nemusí to tak být stále

Pro muže je potence něco, co dělá chlapa chlapem. Nejen věkem se stává, že s ní mohou nastat problémy. Erektilní dysfunkcí trpí stále více mužů. Je třeba si uvědomit, že potence není samozřejmost ani doživotní danost. Sexuální zdraví si totiž třeba budovat a udržovat dlouhodobě. Přestože potence nemá nic společného s plodností, při dodržování některých zásad můžete zvýšit kvalitu obou.

Potence dělá chlapa chlapem, ale nemusí to tak být stále

ELIMINUJTE VŠE ŠKODLIVÉ
1. Nevhodné oblečení

Příliš těsné spodní prádlo, neprodyšné a těsné spandexové materiály by se neměly nosit často a dlouhodobě. Brání volné cirkulaci krve do oblasti třísel, což může poškodit nejen erekci, ale i kvalitu spermií, přestože plodnost a potence spolu přímo nesouvisí.
2. Udržujte optimální teplotu
Myslíme samozřejmě v oblasti třísel. Dlouhé sezení, pravidelná horká koupel, sauna, nošení příliš teplého oblečení - to vše může působit negativně na erekci.
3. Vyhýbejte se jedům, záření, pesticidům
Dlouhodobé působení těchto škodlivých faktorů může mít mnohem vážnější následky, než ztrátu potence či plodnosti.

JEZTE ZDRAVĚ
1. Antioxidanty
Mnohé výzkumy jednoznačně potvrdily, že pestrá strava zvyšuje potenci. Mužům prospívá zejména vitamin C a E, ale i koenzym Q 10. Snažte se jíst hodně ovoce a zeleniny, čím barevnější kombinace, tím zdravější. Nezapomeňte ani na celozrnné výrobky, libové proteiny, nízkotučné mléčné výrobky ...
2. Multivitaminové preparáty
Je dokázáno, že v ovoci a zelenině podíl vitamínů z roku na rok klesá. Dnes to prostě bez doplňků výživy ani nejde. Na trhu jsou různé, i takové, které jsou speciálně určeny pro muže. Důležité jsou vitaminy C a E, ale také selen, zinek a kyselina listová.
3. Omezte červené maso a alkohol
Je dokázáno, že má špatný vliv na potenci a také snižuje počet spermií. Naopak ovoce, obiloviny a mořské plody je zvyšují.

ŽIJTE ZDRAVĚ
1. Skoncujte s kouřením
Kouření, ba dokonce i pasivní kouření, ovlivňuje špatně nejen celý krevní oběh, tedy i potenci. Vyhýbejte se pravidelnému pobytu v zakouřených prostorách a přestaňte kouřit .
2. Nepřehánějte to s alkoholem
Nadměrné pití alkoholu má také negativní vliv na mužskou potenci. Zatímco ženám jedna-dvě skleničky pomohou se uvolnit, mužům už malé množství alkoholu může pokazit intimní chvíle.
3. Omezte stres
Stres ovlivňuje potenci asi nejhůře. Je totiž jedno, jestli je muž mladý nebo starší, stres je strašákem každé ložnice. Snažte se stresy eliminovat, nebo alespoň účinně odbourat. Metod, jak na to, existuje mnoho.
4. Hlídejte si kilogramy
Ano, i obezita má negativní dopad na mužskou potenci. Obézní muži mají velmi často vysoký cholesterol i krevní tlak.
5. Vyhýbejte se drogám
Kokain, marihuana, steroidy - jejich pravidelné užívání může vážně ohrozit vaši potenci.
6. Cvičte
Pravidelný pohyb výrazně napomáhá i potenci. Je jedno, jakému sportu se budete věnovat, důležité je, abyste se mu věnovali pravidelně i ve vyšším věku.

Nebojte se zajít za odborníkem
Pokud se vám přes veškerou vaší snaze nedaří tak, jak byste si představovali, problém bude zřejmě vážnější. Určitě stojí za to obrátit se na odborníka, který vám dokáže navrátit váš milostný život. Důležité také je, aby jste se pro jedno selhání zbytečně mnoho netrápili. Potence totiž není jen otázkou zdravého životního stylu, ale i toho, co možná zbytečně nosíte v hlavě.


Mohlo by vás také zajímat