Začátek vztahu a hry, které něco skrývají

Často partneři vzpomínají, jak to bylo s jejich vztahem na začátku. S léty si ten začátek malují růžovějšími barvami, a nebo to třeba tak i bylo, ale pro všechny páry není skvělý začátek pravidlem. A proč je někdy začátek vztahu spíše rozpačitý, než jaký jste si vysnili?

Začátek vztahu a hry, které něco skrývají

Poznáváte se
Začátek skutečně nemusí vypadat nejideálnější. Mějte na paměti, že se teprve poznáváte. Nestresujte se tím, že necítíte jen štěstí. Přijdou i problémy a možná právě na začátku se jich jaksi více nakupí. Změn ve vašem životě je totiž trochu příliš. Udělat si čas na nového člověka, začít se přizpůsobovat a řešit nové otázky typu, kdy ho ukázat rodičům, jak ho přijmou, shodnout se v každé oblasti a v prvé řadě: neočekávat zázraky.

Poznáváte i sebe
Nový vztah je také, nebo do značné míry o poznávání sebe. Možná narazíte na nějaké třenice a budete stát před těžkou zkouškou. Budete se v ní snažit obstát, ale může to být těžké, zvláště pokud máte zcela opačné vlastnosti. Například: On/a je neústupný/á, nebo vy jste málo tolerantní.

Úvodní hry
Na začátku vztahu, hlavně, pokud již partneři nemají sedmnáct let a vztah už neberou na "lehčí váhu", se chce každý ukázat v tom lepším světle. I to pro vás může znamenat jistou zátěž, něco nepřirozeného. Protože raději v sobě tlumíte něco, o čem víte, že v minulosti nedopadlo dobře.

Pomoc?
I vy potřebujete v takových chvilkách pomoc? Existuje! Myslete na to, co je ve vašem vztahu pěkného. Vzpomeňte si na to co nejčastěji. Připomeňte si hezké chvilky a nezapomeňte se přitom usmívat. Čím více pozitivní energie do toho budete dávat, tím více se jí kolem vás bude tvořit.

Autor: Martina Dvořáková