Začátek vztahu a hry, které něco skrývají

Často partneři vzpomínají, jak to bylo s jejich vztahem na začátku. S léty si ten začátek malují růžovějšími barvami, a nebo to třeba tak i bylo, ale pro všechny páry není skvělý začátek pravidlem. A proč je někdy začátek vztahu spíše rozpačitý, než jaký jste si vysnili?

Poznáváte se
Začátek skutečně nemusí vypadat nejideálnější. Mějte na paměti, že se teprve poznáváte. Nestresujte se tím, že necítíte jen štěstí. Přijdou i problémy a možná právě na začátku se jich jaksi více nakupí. Změn ve vašem životě je totiž trochu příliš. Udělat si čas na nového člověka, začít se přizpůsobovat a řešit nové otázky typu, kdy ho ukázat rodičům, jak ho přijmou, shodnout se v každé oblasti a v prvé řadě: neočekávat zázraky.

Poznáváte i sebe
Nový vztah je také, nebo do značné míry o poznávání sebe. Možná narazíte na nějaké třenice a budete stát před těžkou zkouškou. Budete se v ní snažit obstát, ale může to být těžké, zvláště pokud máte zcela opačné vlastnosti. Například: On/a je neústupný/á, nebo vy jste málo tolerantní.

Úvodní hry
Na začátku vztahu, hlavně, pokud již partneři nemají sedmnáct let a vztah už neberou na "lehčí váhu", se chce každý ukázat v tom lepším světle. I to pro vás může znamenat jistou zátěž, něco nepřirozeného. Protože raději v sobě tlumíte něco, o čem víte, že v minulosti nedopadlo dobře.

Pomoc?
I vy potřebujete v takových chvilkách pomoc? Existuje! Myslete na to, co je ve vašem vztahu pěkného. Vzpomeňte si na to co nejčastěji. Připomeňte si hezké chvilky a nezapomeňte se přitom usmívat. Čím více pozitivní energie do toho budete dávat, tím více se jí kolem vás bude tvořit.


Mohlo by vás také zajímat