Zdraví to není jen konzumace vitaminů, ale i zdravý vztah

Lidé, kteří nejsou šťastní ve vztahu si zakládají na zdravotní problémy. Nejedná se pouze o to, že se neustálými stresy narušuje vaše psychika, ale můžete si vyvolat i hodně závažná onemocnění. Zamyslete se nad tím, jestli vám nefunkční vztah stojí zato. My, se v našem článku zaměříme na zdravotní problémy u trpících žen, ale ani muži nejsou zdravotním problémům ušetřeni.

Zdraví to není jen konzumace vitaminů, ale i zdravý vztah

"Ženské" problémy
Ženské tělo a intimní partie jsou obzvláště velmi citlivé. Vliv psychiky (hlavně během úzkosti a stresu ve vztahu) je tak silný, že dokáže pozměnit menstruační cyklus (ano, i když ho míváte pravidelný nebo užíváte antikoncepci). Příznaky jsou zejména v podobě bolestí v podbřišku, které mohou přerůst až do bolestivých křečí. Silný zabarvený výtok nebo jemné krvácení vás může tedy "přepadnout" i tehdy, když to nečekáte.

Problémy s močovými cestami
Záněty močových cest jsou spjaty s párovým orgánem - ledvinami, které se vážou na problémy s partnerskými vztahy. Pokud jste nikdy předtím neměli problém s močovým měchýřem a záněty a najednou máte, může to pramenit z nespokojenosti vašeho vztahu. Můžete přechovávat hněv na svého partnera, s kterým žijete a tento hněv se ve vás tak nahromadí, že se to odrazí právě na vašem zdraví.

Chronické migrény
Silné bolesti hlavy, které prorůstají do nesnesitelné migrény jsou jednoznačně psychickou záležitostí. Ženy jí trpí mnohem více a souvisí to především s trápením se ve vztahu. Jednou z příčin mohou být neustále "italské" hádky a nekontrolovatelné výlevy emocí. Na druhé straně migréna postihuje i lidi, kteří ve vztahu zahýbají. Neustálé napětí a pocit utajování způsobuje i tlak v hlavě.

Záněty a ekzémy na pravé straně těla
Kožní problémy, které jsou viditelné na povrchu našeho těla jsou jen odrazem něčeho špatného, ​​co se děje u nás uvnitř. Spojuje se s pocitem křivdy nebo viny, které v nás jsou. Pokud jsme ve vztahu dlouhodobě hluboko ranění, posloucháme od partnera neustálou nespokojenost a obvinění, můžeme to sice potlačit, ale naše tělo ani tak neoklameme. Pokožka začne fungovat jako jistý ventil, který tyto emocionální "nečistoty" vyplaví ven napovrch.
 

Autor: Martina Dvořáková