Prostor pro lásku, kde se dobře dýchá

Bezproblémový vztah mezi partnery vyžaduje dodržování určitých pravidel. A pravidlo číslo jedna zní, nedusit partnera. Ale pokud si myslíte, že pomůže otevření okna nebo rozepnutí knoflíku u košile, tak zase jednoduché to není. Poradíme vám, jak partnera nechat volně dýchat, protože pokud mu dáte svobodu jen občas, nebude vědět samou radostí, co s ní. A to se vám může vymstít.

Prostor pro lásku, kde se dobře dýchá

Vztahy
Ženy si zvyknou partnera dokonale připoutat a nedávají mu volnost. Muži se pak obvykle ve vztahu unaví a pátrají podvědomě po někom, kdo je nebude uhánět, ale dá se u něj dýchat. "Pokud něco miluješ, nech to jít," říká se. A něco pravdy na tom určitě bude. Čím více prostoru ve vztahu druhému dáte, tím pravděpodobnější je, že nebude mít potřebu lovit. Představte si vázu. Když je vaše láska jako voda, kterou vázu plníte, pokud ji nalijete po okraj, ve váze nezůstane prostor. Přesně tak to vypadá i se vztahem, který je ve znamení dominantního - utlačujícího partnera. Druhý má tendenci se stáhnout, případně otočit zády.

Stíhačky jsou out
Ne, nikdy nebyly ani "in", muže spíše děsí a nahánějí jim strach. Strach, že přijdou o vlastní život, strach, že už nikdy nebudou sami sobě pány. Proto se dnešní muži nehrnou do manželství. Mají strach, že manželství jim sebere kus jejich vlastního světa. Se ženou, která nic nedělá, jen celé dny přemýšlí nad tím, co dělá ten druhý ve snaze zmocnit se, ukořistit a domestikovat ho, jim tato věc reálně hrozí. Proto je důležité si uvědomit, že nejdůležitější není někoho vlastnit, ale dopřát mu vlastní svět, který potřebuje každý. Vy i on. Proč? Lépe si uvědomíte sami sebe, budete mít prostor na věci, které máte reálné rádi a o které by vás vztah mohl připravit. Ne však tehdy, když si dopřejete to nejpodstatnější - volnost. Realita je totiž taková, že čím více volnosti, tím pevnější vztah. Nikdo najednou nemá potřebu unikat. Ze vztahu, ve kterém je vám dobře, totiž ani unikat nemusíte. Jednoduché, co říkáte?

Nemusím, chci
Stačí si to logicky uvědomit. Vztah je svobodnou volbou každého z nás. Neměl by vás omezovat, obírat o energii, spoutávat a dělat nešťastnými. Samozřejmě, člověk ve vztahu má jisté závazky, ale stejně musí cítit, že stále ve vztahu chce, ne musí být. V druhém případě nastává situace, kterou nemá rád nikdo z nás. "Ulítávat" mohou partneři na chatu, s bývalými, novými, potenciálními, jen ne s těmi, které mají doma. To platí pro obě strany. Pokud se zvyknete nachytávat při "stíhání" toho druhého, stopovat, jaké má zpoždění, či prosit, aby nešel ven, zadržte. To bývá moment, který se mužům fakt hnusí a jediné, co zabírá, je nedělat to. Takže začněte od sebe a nechte drahému prostor. Bude to pro něj znamenat mnohem víc, než si myslíte!