Dobré jídlo zažene dusnou atmosféru

Máte doma dusnou atmosféru a partner drží bobříka mlčení? Co s tím dělat, aby byl zase doma smích, klid a pohoda? Tady by se mohlo hodit pár rad, které ticho prolomí.

Dobré jídlo zažene dusnou atmosféru

Co dělat, když partner zarytě mlčí a vám začínají téct nervy?
Žádný problém není tak horký, jak se na první pohled může zdát. Vyřešit se dá všechno nebo se o to alespoň pokuste: Omluva je dobrý začátek. Zřejmě měl váš drahý nějaký důvod, proč zvolil tuto taktiku. Když "vychladnete" a popřemýšlíte o jeho důvodech, je docela možné, že přijdete na to, že měl vlastně pravdu. A přestože se vám dvakrát "sklopit uši" nechtělo, přemozte se a řekněte "promiň". Každý dělá chyby, i vy a přiznat si je, není nic, co byste nedokázali.

Pokud je doma stále pořádně dusno, zkuste to vtipem
Podobně jako vám, i partnerovi leze ticho "krkem" ale víte, že on neustoupí. Pokud nejde o žádný velký problém a tichá domácnost je kvůli hlouposti, zažertujte na toto téma. Většinou to pomůže a ledy se prolomí. S úsměvem na tváři se pak můžete o problému začít mluvit.

Dobré jídlo a sex je také zaručený "všelék" na tichou domácnost
Pěkné stolování a skvělá vůně oblíbeného jídla přece jen mlčení zlomí. A když už budete v usmiřovací náladě, rychle do ložnice. Tam se na malé neshody přece zapomíná velmi rychle. 

Udělejte "průvan"
Pokud se váš partner odmítá vzpamatovat a stále s vámi nekomunikuje, tak je zcela přirozené, že vybuchnete. I ostrá výměna názorů může vyčistit prostor. Pozor, nikdy při takové hádce nepoužívejte věty, které by partnera urážely. Žádné silné vyjádření typu "pokud se ti to nelíbí, sbal si věci" ani vyhrožování rozchodem. Ale dejte jasně a nahlas najevo, že už opravdu stačilo a problém jdete řešit, ne kolem sebe tiše obcházet jako mumie.

Další možností je email
Partner může na váš email zareagovat a doma už bude o problém, kdo začne mluvit, méně. Stačí si pak už jen sednout za společný stůl a v klidu věc vyřešit.

Autor: Lenka Kostková