Dovolená přeje sportovním aktivitám

V létě se dobře udržuje fyzická kondice. A nemusíte ani navštěvovat kryté posilovny. Svaly nebudou zahálet ani při vyloženě rekreačních sportech a aktivitách. Protáhnout se můžete při plavání či potápění. Odvážnější a šikovnější mohou zkusit vodní lyže nebo rafting. Ale ani projít se po horách v létě není k zahození. Nadýcháte se čistého vzduchu a výšlap do kopců je ideální pohybová aktivita, která dá zabrat velké skupině svalů.

Dovolená přeje sportovním aktivitám

Dovolená
Už víte, co budete dělat na dovolené nebo o víkendu? Využijte příležitosti, které se vám nabízejí a opusťte na chvíli šedou realitu. Nebojte se zkoušet nové věci, celý život můžete objevovat věci, o kterých jste ani nevěděli, že vás budou bavit. A zejména různé sporty jsou tu jen a jen pro vás. Tak vezměte rodinu, partu přátel či se někam vydejte jen tak o samotě a užívejte si léto naplno!

Potápění
Není nic krásnějšího, než se ponořit pod mořskou hladinu a obdivovat krásy života skrytého pod azurovou vodou. Najděte si dobrého instruktora, pojistěte se, půjčte si výstroj a dobrodružství může začít. Na chvíli zapomenete na všechny problémy, odreagujete se a budete si jen vychutnávat podmořský svět. Poznáte věci, které jste předtím viděli jen v dokumentárních filmech a uvidíte stovky různorodých živočichů a rostlin, které se zde skrývají.

Windsurfing
Windsurfing je v podstatě kombinace surfování a jachtingu. Zpočátku se vám možná tento sport bude zdát těžší, protože na správný pohyb surfového prkna je potřebná technika. Deska se stěžněm a s plachtou musí kontrolovaně klouzat na vodní hladině. Ale když se naučíte správně manévrovat do stran a v pohodě udržíte rovnováhu, budete si windsurfing naplno užívat. I zde je lepší, zaplatit si instruktora. Vyrazit můžete na české vodní plochy nebo třeba do Chorvatska.

Vodní lyže nebo wakebording
Jste milovníkem vodního adrenalinu? Pak je zážitek na vodních lyžích a wakeboardingu určen právě vám. Divoká jízda na vodních lyžích a "vodní snowboardování" za motorovým člunem vám zvedne adrenalin v krvi. Účastník obdrží poučení od instruktora, jak provádět tento sport. Aktivita je pouze pro jednoho účastníka. Nemusíte se však bát, kdyby něco, dostanete i záchranou vestu a přilbu. Za tímto druhem adrenalinu také nemusíte daleko, zajezdit na lyžích či wakeboardu se dá i na mnoha českých přehradách a jezerech..

Rafting
Splavování je adrenalinový sport, který je vhodný zejména pro party mladých lidí. Vícečlenná posádka brázdí divokou vodu na nafukovacích gumových člunech. Vyblázníte se zde dosytosti, zejména, když párkrát spadnete do vody. Ale žádné obavy, záchranná vesta je povinností a každý člun vede profesionál. A co by to bylo za rafting, kdybyste neskončili mokří a mírně vyděšení...

Paintball
Co tak se na chvíli vrátit do dob letních táborů plných dobrodružství v dětství a trochu se vyřádit? Paintballová hřiště jsou na mnoha místech naší republiky a fantazii se zde meze nekladou. Skrýt se můžete v lese, překonáváte různé překážky nebo jste v prostředí starých osad či táborů. Pravidla jsou jednoduchá, rozdělíte se na družstva, každý dostane přilbu a kuličkovou zbraň a snaží se co nejvícekrát zasáhnout soupeře. Vyhrává družstvo s nejvíce body.

Turistika
Během horkých letních dnů není nikdy na škodu zajet si do hor se trochu zchladit. Nadýchat se svěžího vzduchu a zejména udělat pár výletů po okolí. Pokud jste na tom s kondicí dobře, určitě si naplánujte i několikahodinovou turistiku s převýšením, kdy projdete kopce i doliny, podíváte se skály, vodopády, horská jezírka a na závěr budete mít ze sebe vynikající pocit. Navíc, pokud během pobytu v horách absolvujete alespoň 3-4 túry, po návratu domů uvidíte, jak se vám zlepší celková forma. V Čechách máte pestrý výběr, ať už si zvolíte Šumavu, Krkonoše, Jizerské či Orlické hory, všude je co poznávat! Nezapomeňte na dobrou výbavu, kvalitní boty, dostatečné zásoby jídla a vody a hlavně, choďte po vyznačených trasách!