Jak se zbavit akné? Důkladně si čistěte pleť, ale i klávesnici počítače!

Akné trápí nejen dospívající, ale také dospělé lidi. Příčin je mnoho. Jedná se o nezdravé stravování, vliv stresu, hormonální změny, ale také třeba špatné hygienické návyky.

Jak se zbavit akné? Důkladně si čistěte pleť, ale i klávesnici počítače!Jezte zdravěji!
To, co jíme, do velké míry ovlivňuje stav naší pokožky. Ačkoliv neexistuje důkaz, že čokoláda může za akné, jsou studie, které již našly spojitost mezi mléčnými výrobky či zpracovanými sacharidy (například bílý chléb) a nečistou pletí. Především protein IGF-1, který se nachází v sacharidech, stimuluje produkci mazu a může tím pádem být důvodem zmíněných nevzhledných vyrážek a akné. Jeden z nejúčinnějších tipů, jak zabojovat proti akné: Vyměňte keksy a hranolky za ovoce a zeleninu. Radost z toho bude mít i vaše postava!

Nečistěte si jen tvář
Správná péče je nutností. Sáhněte ráno a večer po čistící pleťové vodě nebo odličovacím toneru s micerální technologií, která je určena pro problematickou pleť a vyrážky. Alespoň jednou týdně byste si měli dopřát masku, abyste odblokovali póry. Nejúčinnější jsou produkty s léčivým bahnem nebo živočišným uhlím. Pravidelně čistěte také vše, co přichází do styku s vaší tváří, například displej smartphonu. Používejte dezinfekční ubrousky, koupíte je v každé drogerii. I klávesnice počítače či notebooku by se měla jednou týdně pořádně vyčistit. Dotýkáme se jí neustále prsty, kterými se pak často dotýkáme obličeje - což je také příčina našich pupínků.