Jednoduchý test, který vám ukáže, zda vašemu tělu nechybí voda

Proč pít, když nemáme žízeň? I to zajímá lidi, kteří podceňují význam vody pro svůj zdravý život. A co je vlastně dostatečný příjem tekutin? Snadno se dozvíte, jak to s vodou ve vašem těle vypadá, když si uděláte jednoduchý test.

Jednoduchý test, který vám ukáže, zda vašemu tělu nechybí voda

Naše tělo se ze 70 procent skládá z vody a i to je důvod,
proč potřebuje hodně tekutin neustále doplňovat. Jen ten, kdo dostatečně pije, zásobuje své tělo dostatečnými živinami. Málo tekutin způsobuje závratě a zácpu. Krev má tendenci zhoustnout a tím pádem se snižuje krevní tlak i koncentrace - výsledkem je bolest hlavy. Častokrát je lékem sklenice vody a není třeba sahat po tabletce.

Test z moči: Piju dost?
Pokud zaznamenáte, že vaše moč není čirá a téměř bezbarvá, může jít o (jasný) signál, že málo pijete. Protože bez dostatečného množství tekutin je moč koncentrovanější a tím pádem i tmavší než obvykle. Pozor, pokud moč delší dobu štiplavě páchne a je tmavá, měli byste navštívit lékaře - možná tělo neumí zpracovat jedy, kterých se chce zbavit.

Test z ruky
Chcete-li zjistit, zda je vaše tělo dehydratované, zjistíte to rychle i z ruky. Chyťte si mezi palec a ukazováček trochu kůže na druhé ruce, zatáhněte směrem nahoru. Pokud je kůže elastická a zpět se stáhne rychle, je to důkaz, že máte dostatek tekutin. Pokud jí to však trvá dlouho (potřebuje pár vteřin na to, aby se normalizovala), signalizuje vám, abyste sáhli po sklenici s vodou.

Necítím žízeň
I v takovém případě pijte! Dva litry denně jsou doporučením světové zdravotnické organizace WHO. Neměli byste čekat, dokud se pocit žízně dostaví, ale příjem tekutin rozložit v průběhu celého dne.