Láska nás motivuje, ale když chybí, nezoufejte

Láska sice nenasytí a ani choroby se zamilovaným lidem nevyhýbají, ale je s ní na světě hezky. Motivuje nás, uspokojuje a zpříjemňuje život. Potkat pravou lásku, která tohle všechno umí, je obrovské štěstí. Ale na druhou stranu to, že lásku potkáme, ještě neznamená, že si ji nutně musíme udržet. A to je věda, která nemá psaná pravidla, ale jejich nedodržení se občas krutě trestá.

Láska nás motivuje, ale když chybí, nezoufejte

Skutečná láska - naděje žít lépe!
Mnozí lidé dnes nadávají - na dobu, na chabé možnosti naplňovat své ideály, na nevraživost mezi lidmi. Přitom možná stačí podívat se objektivně na svůj život, na to, zda netrpíme "jen" nedostatkem lásky. Té, kterou bychom měli cítit k blízkým, k sobě, i k ​​člověku, kterého milujeme z vnitřního přesvědčení. Tedy pro důvody, které se často ani nedají popsat slovy a možná ani pořádně nechápeme tu chemii, která s námi lomcuje. Není to ta jednoznačná láska, kterou vnímáme jako "danou" - mateřská, rodičovská, sourozenecká ... Pokud máme všechny tyto druhy lásky (nebo alespoň některou), máme obrovské bohatství!

Zkrocení nároků
Ne každý má štěstí na super vztahy v rodině, na partnera svých snů. A tak se trápí, sžírá, mučí výčitkami, pochybnostmi o sobě a to nadělá s psychikou pěknou neplechu. Nespokojenost přenášíme kolem sebe, není divu, když se pak nedaří i na pracovním poli, v běžné sociální komunikaci ... Chtělo by to víc pokory, skromnosti, zkrotit nároky a určitě za nepříznivý stav nevinit celý svět. Naopak, s těmito lidskými ctnostnými vlastnostmi se snažit změnit sebe, své postoje, své snažení. A nezapomínat, že tyto hodnoty jsou opravdu ty nejvyšší, ne: kariéra, materiální bohatství, společenské uznání a popularita.

Přijetí situace
Pokud si umíme přiznat vlastní chyby, pokud dokážeme pochopit a přijmout situaci, která je, snadněji se nám bude začínat znovu. A to musíme! Vždy je třeba hledat v sobě skryté rezervy a dimenze, které nám mohou otevřít v kterémkoliv věku nové příležitosti. Jak v oblasti citové, tak ve všech ostatních. Nikdy se nevzdávejme, ani když padáme na dno a nemůžeme za to. Sebelítost nikomu nepomůže, je nutné setřást se negativních emocí a odrazit ode dna. Vždyť je skvělé, že už můžeme stoupat jen nahoru - neváhejme a stoupejme!

Autor: Martina Dvořáková