Mít rád, to není jen láska k druhým

Neustále se za něčím honíme a to tak intenzivně, že nám často unikají momenty, které se již nevrátí. Tak proč si je nevychutnat? Kdy jste si například udělali jen tak radost, kdy jste pochválili svoje děti, a kdy jste něco milého řekli svým rodičům?

Mít rád, to není jen láska k druhým

Nechte děti smát se, a vy si ten pohled užívejte
Každý si může v životě vychutnat dětství ještě jednou. To druhé je však v jeho rukou a děti jsou to nejcennější, co nám život mohl dát. Mimochodem, potomci jsou zárukou vaší nesmrtelnosti.

Nestyďte se říct svým rodičům to, za co jste jim vděční
Za to, čím jsme, může většina z nás vděčit právě rodičům. Někdy stačí "jen tak" říct, jak moc vám na nich záleží nebo si dopřát vzájemné upřímné objetí či polibek. Má to své kouzlo, věřte!

Zavzpomínejte s prarodiči na jejich dobu
Starší generace častokrát ve svém věku jen "přežívá". Přijít za nimi na kus řeči a věnovat jim čas, je pro ně největším darem. Zavzpomínejte s nimi na dávné časy, generační rozdíly dokážou být někdy velmi legrační a úsměvné.

Věnujte jeden celý den tomu, na kom vám skutečně záleží.
Čas je dnes největším nepřítelem, i v rodině. Obětovat proto jeden den a užít si ho s těmi, na kterým nám záleží, je jako balzám na duši. A nemyslíme tím, vzít je na nákupy obchodního domu.

Dopřejte si s partnerem vášnivé milování "jen tak"
Ne kvůli tomu, že už jste ho neměli přes dva týdny, ani kvůli tomu, aby milování nevyhledával jinde. Prostě "jen tak", protože se přece milujete a milování je nádherným vyvrcholením vztahu (i dlouholetého).

Udělejte radost někomu, kdo to potřebuje
Mimochodem, pomáhá to i vám. Zbavíte se výčitek z celého roku a vyrovnáte si tím karmu. Nebudete možná věřit, ale lidé často zapomínají odměnit sami sebe. A proto rada na závěr, nezapomeňte si dopřát i vy sami. Člověk by měl mít rád i sám sebe a nebrat to vůbec sobecky.