Nevěra, která se stala minulostí, nesmí zasahovat do současnosti

Překonání nevěry někdy není to nejtěžší. Máte vše zdárně vyřešeno, odpuštěno a jede se dál? Co ale dělat, když se vám stále minulost plete pod nohy?

Nevěra, která se stala minulostí, nesmí zasahovat do současnosti

Setkáváte se s exmilenci svých partnerů?
Někdy se na neštěstí přihodí tato nepříjemnost v blízkém okolí a nemůžete se jen tak snadno vyhnout buď přímo ex milence/milenci, nebo "jen" nějakému střetu se jménem. A když už si myslíte, že jste dávno za vodou a netrápí vás co bylo, ba vaše sebevědomí i vztah prožívají svůj "top", najednou vás otestuje nečekaná náhoda a zjistíte, že jste s nervy tam, kde jste byli, když se to provalilo. Asi bude fajn zkusit změnit postoj a pochopit, že život jde dál, že tu stále bude a chtě nechtě na sebe budete občas narážet. Zvykněte si, že je to úplně jedno, pokud se objevuje kdesi na vašich cestičkách životem a velmi střízlivě a reálně zhodnoťte to, zda jde o náhodu, nebo se vědomě a cíleně podílí na tom, aby se vyskytoval/a tam, kde i vy.

Nestojí vám v cestě!
Možná i díky vašim aktivitám se křižují vaše cesty, ale neznamená to, že vám stojí v cestě. Pokud jste si jistí, že jste vše s partnery překonali, věříte jim a nemáte nejmenší důvod vrtat se v tom co bylo a obávat se toho, co bude (nějaké recidivy), vyrovnejte se s tím, že vám osud občas připomene i to nepříjemné. Berte to jako možnost uvědomit si, že vás to nepoložilo, ale posílilo a vytěžte z toho maximum. Ideální je o tomto všem mluvit s partnerem, velmi otevřeně. Pokud je toto možné, věřte, že máte pevný vztah a že takové věci se mohou přihodit a nemusí přetnout vaše pouto. A pokud byste se na tomu všemu dokázali spolu i zasmát, už nic lepšího nemůžete očekávat v této souvislosti. Minulost nevymažete, ale nemusí ohrozit vaši současnost i budoucnost, nedovolte to!