Nevěra z pohledu muže a ženy

Dříve byly ženy pranýřované byť i za pouhý pohled, který byl brán jako flirt. Dnes se hranice nevěry posouvají. Co je tedy bráno jako nevěra? Kde je ta pomyslná hranice toho, co se ještě smí a co už je pro zadané jedince tabu?

Nevěra z pohledu muže a ženy

Nevěra není jen sex
Když se ocitnete s jiným v posteli a přitom víte, že jinde vás čeká partner, je to případ nevěry o kterém není třeba vést žádné diskuse. Říká se, že nevěru sice je třeba zapírat do posledního dechu, ale odhalené ložní intermezzo už málokdo vymluví. Problém je chápání nevěry bez sexuálního styku. Víte, že orální sex až více než polovina mužů nepokládá za nevěru, pokud jde o náhodu či slečnu, která ho poskytuje za peníze? Paradoxně, u žen je kouření stejnou nevěrou jako samotné milování. Hledat pravdu je v tomto případě dosti prekérní.

Virtuální sex
Záleží na úhlu pohledu. Jde o vtip, flirt nebo pomoc při masturbaci? S nárůstem anonymních seznamek, diskusních webů a erotických zákoutí se fenomén internetového sexu rozrostl na enormní úroveň. Těžko se dnes hledá teenager, který s ním nemá zkušenost a často si i dospěláci v kyberprostoru kompenzují své chutě, vášně a sny. Mnozí navazují vztahy s cílem užít si i v realitě, pro některé jde jen o stimulaci mysli. Zda jde o nevěru nebo ne, není zcela vyřešeno. Přestože s pomocí web kamery či erotických fotek se tato virtuální hra blíží skutečnosti.

Flirt na tenkém ledě
Zejména ženám dělá nesmírně dobře zájem druhého pohlaví. Dokonce utužuje jejich ego, sebedůvěru, jsou šťastnější a překypují vitalitou. Toto vše je důsledek nevinného flirtu, který si ženy zkusí jen proto, abyste věděly, že jste stále přitažlivé. Ale muži to berou jinak, pokud se jedná o jejich případ a jinak, pokud jde o jejich ženu.

Věc dohody
Ve vztahu nikdy nepodceňujte pravidla. Jedno z nich by se mělo týkat i nevěry. Ačkoli její hranice nejsou jasné, je dobré si na začátku vztahu vysvětlit, co je tabu a co v míře tolerance. Jsou páry, kde hrozí tichá domácnost pro nevinný úsměv, jiné dvojice klidně chodí na nevázané swingers párty. Hranice nevěry si tak určí každý, ale je dobré udělat kompromisy, aby se na konci jeden netvářil uraženě a druhý překvapeně.

Autor: Lenka Kostková