Nevěra přináší permanentní stres

Stres z nevěry. Permanentní stres, který zažívají nevěrní partneři ničí jejich zdraví. Opravdu jim není co závidět. A od každodenního stresu je jen krůček ke zdravotním problémům. Posuďte sami, jak se těmto lidem žije, když je kromě milenek nebo milenců ještě denně doprovází deset nedobrovolných “přátel".

Nevěra přináší permanentní stres

1. Výčitky svědomí
Ať už je důvod nevěry jakýkoliv, i toho největšího frajera se další den zmocní výčitky svědomí. První den jsou nejsilnější, pak postupně zeslabí a ve výjimečných a emočně vypjatých situacích opět vystřelí k nevydržení ve vlastním těle.

2. Přetvářka
Žít dennodenně s tím, že se musíte přetvařovat a kontrolovat je jistý druh stresu, který si dobrovolně vytváříte. Nikdy nemáte jistotu, zda se váš partner /partnerka/ s milenkou či milencem nepotká náhodně a nedozví se to. Tato "náhoda" se v mnoha případech skutečně prokázala, a to častěji, než si ve skutečnosti myslíme.

3. Nejistota a (ne) poznání skutečné pravdy
Nebudeme lhát, když řekneme, že k nevěře mnohdy dochází právě v podroušeném stavu. Pocit, že si z dané noci příliš toho nepamatujete, vám vůbec nehraje do karet. Jste v nevýhodě a zůstává vám jen se podřídit a žít v napětí.

4. Strach z provalení nevěry
Lidé jednorázově nebo mnohonásobně podvádějí své polovičky, které ve skutečnosti opustit nechtějí. Jejich city a náklonnost jsou stejně silné, ale o to větší peklo se odehrává v těle a mysli nevěrníka. Ve hře je totiž všechno a přiznání se, znamená jeden velký risk.

5. Ignorace dobrých vlastností partnera v důsledku uklidnění vlastního "ega"
Člověk udělá cokoliv pro to, aby se sám sobě neznechutil. V důsledku uklidnění svého vnitřního já, hledá na partnerovi jen ty negativní vlastnosti a kladné přehlíží. Tento způsob omluvy svého selhání je však více než primitivní.

6. Dilema, zda totéž nedělá i jeho partner /partnerka/
Nevěrníci si v jistém stádiu začnou sami od sebe uvědomovat, jak by se oni cítili v roli podváděného. Vyvolá to v nich takové myšlenky a paranoie, že začnou být žárliví a ustrašení, aby nepřišli o svou drahou polovičku.

7. Vznik nespavosti nebo žaludečních potíží
Pokud trvá zatloukání nevěry dlouho, vyvolává to v člověku dlouhodobý stres. Jak víme, se stresem se spojuje nejvíce nemocí. Nespavost nebo žaludeční problémy mohou být spojeny právě s tímto neklidem, který člověk prožívá den co den.

8. Ztráta sebevědomí
Dlouhodobé utápění se ve výčitkách nebo nejistotě poznamená i to největší sebevědomí a ego. Spojování nevěry s hrdinstvím je jen v kruzích slabých a omezených lidí. Ve skutečnosti je to selhání.

9. Špatný vzor pro své děti
Pokud patříte mezi ty, kteří mají děti a společně je s partnerem vychováváte, provalení nevěry vám vůbec nehraje do karet. Můžete si být jisti, že na začátku budete pro své děti špatným vzorem a ztratíte jejich důvěru. Pokud jde o rozpad manželství, nenávist vůči nevěrníkovi může ze strany dětí trvat i dlouhé roky.

10. Černý Petr
Ať už se nevěra provalí a dojde k prominutí nebo rozchodu, faktem zůstává, že Černý Petr je na straně nevěrníka. Potáhne se to s ním navždy a pokud tento dotyčný neměl ještě rodinu, může být jen rád. V opačném případě má těch zklamáni na krku víc než dost.