Nové cvičení, které účinně spaluje tuky a formuje postavu - CXWORX

CXWORX (čtěte sí eks vorks) je intenzivní tréninkový program, který tvaruje postavu, pomáhá odstraňovat přebytečné tuky a hlavně, zpevňuje střed těla. Přichází k nám z Nového Zélandu a přestože toto cvičení není ještě v Čechách moc rozšířené, dají se najít fitness studia, která ho nabízejí.

Nové cvičení, které účinně spaluje tuky a formuje postavu - CXWORX

CXWORX a střed těla
Jde o intenzivní cvičení, které trvá 30 minut. Je zaměřeno na získání silného jádra těla, protože právě odtud vycházejí všechny pohyby, které člověk dennodenně provádí. Pevný a silný střed těla je také dobrým odrazovým můstkem pro provádění jiných pohybových aktivit. Je to tedy jakýsi základ, ze kterého se odvíjí vše ostatní. CXWORX je samozřejmě i o formování středu těla. Pokud bychom chtěli být přesnější, tak části od poloviny stehen po ramena. Využívají se izolované i integrované cviky (pohyby ve více tělesných rovinách). Při cvičení se stále sleduje hlavní cíl a tím je budování základní síly a funkční zdatnosti ve spojení s formováním svalstva.

Hodina CXWORX má pevnou strukturu
Půlhodinový program CXWORX se skládá ze šesti částí, které na sebe navazují. Základem je rozehřátí, následují cviky na zpevnění jádra, integrované pohyby, cviky zaměřené na hýždě, boky, nohy a zádové svaly. Využívají se i odporové pásy, popřípadě lehké závaží. Pokud posloucháte při cvičení hudbu, víte, že hudba motivuje k lepším výkonům. Samozřejmě za předpokladu, že si vyberete vhodné songy. Tuto skutečnost si dobře uvědomují i ​​tvůrci CXWORX, a proto jednou za tři měsíce vydávají nový seznam písní a choreografie.

Shrnutí hlavních výhod

  • buduje silný střed těla, který je základem pro provádění všech pohybů, resp. zlepšuje funkčnost těla
  • formuje problematické tělesné partie a buduje svalovou hmotu
  • pomáhá spalovat tuk a kalorie (za 30 minut je možné spálit 210 kalorií)
  • je prevencí úrazů
  • šetří čas
  • zlepšuje rovnováhu a koordinaci
     
Autor: Martina Dvořáková