Nový život vám nikdo nedá, užijte si ten, který máte!

Kdo by nechtěl žít šťastně? Ostatně, to si také přejeme při různých oslavách jmenin a narozenin. Návodů je spousta, ale ne všechny jsme schopni akceptovat. Navíc, co je pro jednoho štěstí, druhý bere jako samozřejmost a naopak. Přesto několik tipů se vám může hodit. Nejsou nic převratného a zajisté jste o nich již slyšeli, jen se k nim neustále nemůžete “dokopat”. Tak to tentokrát dotáhněte dokonce, ať můžete s úsměvem konstatovat, že jste pro své štěstí a zdraví něco udělali.

Nový život vám nikdo nedá, užijte si ten, který máte!

Skoncujte se zlozvyky
Tělo nemůže být zdravé, pokud mu škodíte a nemůžete být plně šťastní, pokud bojujete sami se sebou. Skoncujte s tím, co vás trápí. Je to předpoklad, abyste si vytvořili zdraví i štěstí.

Dejte si čokoládu
Kostka pravé čokolády každý den představuje recept na správný příděl antioxidantů a hormonů štěstí. Dokonce nepředstavuje ani zátěž pro vaši linii. Klidně si toto potěšení dopřejte. Budete se cítit příjemněji i zdravěji.

Hlídejte si čísla
Neměla by vás zajímat pouze váha, ale i podíl tuku ke svalům, čísla vašeho krevního tlaku, pulsu, cholesterolu, hladiny cukru. Nepovažujte preventivní prohlídku u lékaře každý rok za zbytečnost.

Hýbejte se
Pohyb je skutečně základ. Sezení se již dnes svými negativními vlivy dostává na úroveň kouření. Minimálně 30 minut aktivního pohybu denně je pro tělo nutným minimem. Pokud se budete více hýbat než sedět, pracujete na zdravém a šťastném životě.

Nežijte sami
Člověk je společenský živočich. Lidé, kteří žijí singl jsou možná moderní, ale nežijí tak dlouho. Pokud nemáte stabilního partnera, nerezignujte na kamarády, společnost a kontakt s lidmi. Život ve dvojici se však pro člověka jeví jako nejzdravější forma přežití.

Pijte více i méně
Dopřejte svému tělu dostatek čisté vody. I zeleného čaje, sem - tam skleničku vína, není špatné ani pivo v přiměřeném množství. Určitě však je potřeba omezit bublinkové a zejména nápoje plné cukrů a barviv, nemluvě o energetických, pohromě moderní doby.

Mějte hobby
O deváté do práce o osmnácté se dostat domů, usnout a ráno vstát. Ve stáří budete litovat, jak jste čas, kterého vám nikdo nedá víc, promrhali. Stačí pouze malé hobby. Seberealizace a možnost zanechat po sobě něco vlastního má vliv na štěstí i zdraví člověka, protože tyto světy se v našem organismu neskutečně proplétají.