S manželem jako se psem? Nový recept na šťastné manželství!

Kanisterapie je terapeutická metoda, kdy léčba probíhá za pomoci speciálně vycvičeného psa. Ale nemusíte mít ani kanisterapeutického psa, aby vám pomohl třeba vychovat dítě, manžela či manželku, anebo překlenout nelehké období nemoci.

S manželem jako se psem? Nový recept na šťastné manželství!

Pes k dětem, které trpí zdravotními problémy
Pes se dá pořídit i panelákového bytu k chronicky nemocným dětem. Když jsou děti neustále obloženy teplým psím tělem, zlepší se jim i imunita.

I psi musí regenerovat
Kanisterapeutičtí psi jsou obětaví, vycítí, co je třeba dělat. Ale i když se zdá, že pes během terapie u vás vlastně jen odpočívá, není to pravda. Pro něj je to psychicky vyčerpávající práce, předává vám energii. Po hodinách strávených s týranými dětmi může i zkolabovat. Kanisterapeutický pes umí vycítit, kdo potřebuje pomoc a bezmezně mu ji nabízí. Když může pracovat, je prý šťastný. Ale majitel by měl tuto jeho náročnou práci korigovat a dopřát mu dostatečně dlouho dobu na načerpání nových sil.

Překonáte s ním menopauzu
Kanisterapie není jen pro mentálně a fyzicky postižených lidí. Dokáže odbourat stres, vyladit mezilidské vztahy a pomoci při přepracovanosti či v těžkých obdobích. Každý kanisterapeutický pes má dokonce svou pracovní knížku a pravidelně si spolu s majitelem musí obnovovat zkouškami certifikát.

S manželem jako se psem
Pes nemusí mít ani speciální kanisterapeutický výcvik, aby pomohl. Pes se doporučuje všem rodičům teenagerů, kteří se budou muset o někoho starat, ale i submisivním ženám. Když se žena naučí poroučet psovi, najednou se začne i doma, k manželovu překvapení, jaksi směleji prosazovat.

Lidé se často chovají ke zvířatům lépe než k lidem
V dnešních vztazích se někdy lidé chovají lépe ke zvířatům než jeden k druhému. Proto by nebylo vůbec špatné, kdyby se k sobě chovali jako ke svým mazlíčkům. Manželky by se mohly bavit s manžely jako se svými rozmazlovanými psy. Ale se psy, od kterých se vyžadujete dodržování nějakých pravidel. Když to takto přehodíte, v rodině bude všechno v pořádku.

Dělení psa může zachránit manželství
Často se rozvádějící manželé dokáží v klidu podělit o dům, auto, chatu, peníze, ale ne o společného psa. A kvůli tomu se některé páry dají dokonce znovu dohromady. Neuvěřitelné? Ale možné! Pes je terapií opravdu téměř na všechno. Jen je třeba mu tu jeho lásku a oddanost vracet v podobě svědomité péče.