Oblečení, které zbytečně plní skříně

Máte přeplněné skříně a stále nemáte co na sebe? Možná to bude jen tím, že v tom množství zbytečných věcí ztrácíte přehled. Zbavte se jich a pořiďte si nové kousky a nenechte je zbytečně mačkat vedle těch, u kterých si ani nepamatujete, kdy jste je měli naposledy na sobě. Ale kam s nepotřebným oblečením? Poradíme vám.

Oblečení, které zbytečně plní skříně

Bazar
Jako první se podívejme na rady, které vám přinesou pár peněz zpět. U výdajů na další oblečení je to určitě potěšitelná zpráva. Vyberte ze skříně zachované kousky, které však již dlouhodobě nenosíte nebo jste je kvůli špatně odhadnuté velikosti neměli ani na sobě. Ošetřete je a připravte na prodej. Najděte nějaký bazar ve vašem městě a nabídněte jim šatstvo. Musíte brát v úvahu reálný stav oblečení, prodavač nebude hodnotit i sentiment, který vás s ním spojuje. Ale stejně se nenechte oklamat příliš malou částkou. Pokud máte spoustu nevyužitého oblečení, prodávat jej můžete i ve větších pytlích za jednotnou cenu na burzách ve vašem okolí.

Prodej přes internet
Vyzkoušet to můžete i přes internet. Věci vždy posílejte na dobírku nebo se domluvte na platbě předem, abyste někomu neposílali dárky zdarma. Zejména, pokud nakupujete oblečení prestižních značek, které jste ještě nestihli pořádně obnosit, můžete si na tom vydělat velmi slušnou sumičku. V tom případě můžete vyzkoušet i některou z online aukcí, kde si stanovíte nejnižší cenu a ostatní vás už jen příjemně překvapí.

Charita - dobročinnost, která vás zahřeje u srdce
a navíc kromě dobrého pocitu dostanete i pochvalu okolí. Charitativní spolky ve vašem městě jistě potěší dávka nového oblečení, které mohou pak rozdat těm, kteří to potřebují. Oblečení však musíte odevzdat pouze čisté a neroztrhané. Zeptat se můžete i v některém z dětských domovů. 

Obdarování blízkých
Když se alespoň dvakrát ročně pustíte do velkého úklidu a protřídite vše, co jste na sobě neměli již dvě sezóny, určitě se vám nestane, že budete doma držet zbytečnosti. Vezměte všechny věci, které vám jen tak leží na poličce a zeptejte se kamarádek a rodiny, jestli by něco z nich nepotřebovaly. Spokojenost na jejich tváři vás jistě potěší a uděláte i dobrý skutek. Pokud máte doma takové kousky, které ještě nejsou vhodné na vyhození, ale zároveň byste je už nikomu nedarovali, vezměte si je na chatu nebo do zahrady, kde se jistě využijí. Tam je unosíte spíše než doma a po úplném zničení je můžete vyhodit do koše.