Proč muži koukají ženám na zadek?

Muži rádi upírají svůj zrak na pozadí žen. Obecně řečeno, rádi se kouknou ženě na zadek. A co muže těší, z toho naopak některé ženy mají komplexy. Dokonce takové, že jdou se svým pozadím na stůl plastickým chirurgům. Vysvětlíme si, proč tomu tak je.

Proč muži koukají ženám na zadek?

8 šokujících faktů o ženském pozadí
Ženský zadek je považován za jednu z nejvíce sexy částí těla. Proto se muži za ženami otáčejí a pohled zapíchnou právě na toto místo. To však velmi dobře víme, ale je mnoho věcí, které si o našem pozadí neuvědomujeme.
1. Ženy rády poslouchají lichotky, avšak nejvíce je potěší právě ocenění pozadí. Pokud muž vyzvedne prsa, považují to za opovážlivost a drzost, ale zadek je skutečně "rána do černého."
2. Pokud si žena zkouší kalhoty, hlavním kritériem při výběru je, jak vypadá v nich její zadek. Barva, střih a materiál jsou až na dalších místech.
3. Tuk na zadku a stehnech je pro naše zdraví méně nebezpečný než tuk na břiše. Máte mnohem nižší riziko zejména kardiovaskulárních onemocnění.
4. Žen s ideálním zadkem je nejméně. Protože, pokud máte postavu ve tvaru hrušky, věčně se snažíte shodit přebytečný tuk z této oblasti. Naopak, pokud máte postavu tvaru jablko, váš zadek je "mužský", malý a nevýrazný. Chybí vám Venušiny ženské křivky. Mít ideální zadek je doslova raritou. Vyžaduje hodně dřiny na formování těla.
5. Zadek je největší svalová skupina na našem těle. Zároveň je jednou z nejméně namáhaných, proto se těžko tvaruje.
6. Ženy s postavou ve tvaru jablka využívají plastickou operaci, při níž se do sedací části vkládají speciální implantáty. Existuje i spodní prádlo, která funguje jako slavné push-upky. Tedy kalhotky mají vzadu vycpávky a opticky zvětšují zadek.
7. Zadek stojí za mnoha vychytávkami, například za slavným tancem twerk nebo za revoluční spodním prádlem SPANX.
8. Zadek je podle průzkumu na osmém místě z věcí, kterých si muž na ženě všimne.

Autor: Martina Dvořáková