Proč nekýchat v pondělí?

Na zdraví, nebo také na pěkné lapálie... I tak by se dalo definovat kýchnutí. Ono totiž záleží na tom, v který den kýchnete. Že jste o tom ještě neslyšeli? Nebojte se, ono to tak horké nebude, jde spíše o úsměvné povídání, které koluje v některých zemích. U nás se častěji setkáte s tím “Na zdraví!”, a to vyplývá z teorie, že nás na čas opustí duše, která se po prosbě opět vrátí. Ale i to je úsměvné.

Proč nekýchat v pondělí?

V který den jste kýchli?
Rychle se podívejte, co se vám stane. Anglosasové na to mají takový pěkný seznam:
Pondělí: rizika, ta jsou nablízku.
Úterý: políbíš neznámého
Středa: dostaneš dopis
Čtvrtek: čeká tě něco pozitivního
Pátek: útrapa
Sobota: zítra uvidíš milovanou osobu
Neděle: dávej na sebe pozor, jinak bude pro tebe následující týden těžký

Pískání v uchu
Když vám píská v uchu, znamená to, že někdo o vás vypráví nebo vás kritizuje. Pokud vám píská v levém uchu, říkají a myslí na vás jen v dobrém. Tato pověra se traduje asi od roku 77 - psal o ní už historik Plinius. Chcete-li zjistit, kdo o vás mluví, máte začít mluvit jména lidí, dokud pískání nepřejde. Poslední vyslovené jméno je jméno viníka!

Když vypadne řasa, přejte si něco!
Řasu, která se náhodně uvolní, položíme na vnější část levé ruky, zavřeme oči a něco si přejeme. Pak ji dáme dolů vnějškem ruky, ale pravou. Pokud ji stále vidíme, nejlepší by bylo spálit ji. Pokud ne (zmizela), tak se přání splní.

Svědění
- Pravá strana těla a jakákoliv činnost s ní provedena, předpovídá úspěch. Proto pokud vás svědí pravá ruka, je to předzvěst peněz a naopak, pokud levá, znamená ztrátu. Pokud nechcete přijít o peníze, musíte se dotknout dřeva.
- Pokud vás svědí pravé oko, symbolizuje to radost, levé oko zase žal.
- Pokud vás svědí pravé chodidlo, budete hodně cestovat, pokud koleno či loket, dostanete dobré zprávy. V případě, že jde o levou stranu, budou vás pomlouvat.

Samozřejmě, že se musí jednat o ojedinělé jevy
Pokud vám píská v uchu častěji, vyhledejte lékaře. Stejné to je i u svědění a nadměrného kýchání. Nesčítejte ztráty a nálezy a chvátejte k lékaři!

Autor: Lenka Kostková