Svoboda ve vztahu dělá život šťastný

Muži mají své nedostatky stejně jako ženy. Jenže ženy si často myslí, že jsou dokonalé a hledají chyby jen u mužů. A muži často mlčí a přitom je na ženách štve spousta věcí. Některé vám, milé ženy, předkládáme.

Svoboda ve vztahu dělá život šťastný

Chlapům někdy není co závidět, ženy umí být pořádně nepříjemné
Každá by chtěla být ženou, které si partner váží, opěvuje ji před kamarády, nosí jí květiny a vždy se rád vrací domů. Všechno se dá, ale na to, abyste tento vytoužený stav docílila, je nutná malá změna myšlení, a zejména chování.

Nedramatizujte
Zapomeňte na afekt, který ještě nikdy nikomu nepomohl. Ne všechno je tak černé, jak vypadá a ne všechno si zaslouží vaši zvýšenou pozornost. Pokud vidíte, že se schyluje ke konfliktu, zůstaňte klidná, raději se zhluboka nadechněte (v té chvíli je to ta nejtěžší věc na světě) nebo se jděte vyvenčit spolu se psem ven. Opravdu to pomáhá. I tak se nic nevyřeší, když budete po sobě s partnerem hulákat jako smyslů zbavení. Právě naopak - řekli byste si věci, které by vás později mrzely. Naučte se, kdy je toho dost.

Neplačte pro každou hloupost
Výjimkou je pláč během premenstruačního cyklu, ale ten byste měla také výrazně omezit, ne-li úplně stopnout. Žádný muž doma nechce melancholickou "plačku", která se neumí oprostit od problému. Druhá věc je, že jste dospělá žena, která by se měla umět podívat na svět realisticky a umět odlišit podstatné od malicherností. Nejste už dítě, muž chce mít po svém boku rovnocennou partnerku, ne dceru, které se musí starat o psychickou pohodu. Buďte více vypořádána sama se sebou, uvidíte, jak se to přenese do vztahu!

Nesledujte
Další z "vychytávek", na kterou mají muži averzi. Z duše nenávidí, když jim partnerka nevěří, kontroluje jim počítač nebo mobil! V mužském pojetí znamenají tyto věci hotovou katastrofu! Vztah je o důvěře. Pokud ve vztahu není, možná to něco znamená. Vždy je však lepší vyjasnit si, co vás trápí,než se přehrabovat v cizích věcech. Takovým chováním jedině ponížíte. A to asi nechcete, že?

Nevytahujte minulost
Co bylo, bylo. Žádné "a ty jsi tehdy ..." a "pamatuješ si, když si ...". Nevracejte se. Minulost je minulost. Nelze se vrátit zpět, nic s ní neuděláte, tak ji neřešte. Nikomu to nepomůže. I kdybyste od rána do večera polemizovala nad tím, jak by věci mohly být jinak, kdyby ... Jednoduše nechte časy minulé plavat. Pokud se něco v minulosti stalo, určitě jste začali znovu. Nekažte si to vzpomínkami a výlety zpět v čase.

Nepomlouvejte jeho matku
I kdyby to skutečně byla bestie, navždy bude jeho mámou, ženou která ho porodila a vychovala. Určitě mu nechce v životě nic špatného. A to že se vám míchá do života? Neřešte to s ní vy, jasně to řekněte svému partnerovi, je na něm, aby ji zkrotil. Nemusíte být kámošky, stačí, že se budete respektovat. Pokud máte sto chutí říct jí, jaká je, raději si vezměte vodu do úst. Boje na domácí půdě by nikomu nepomohly. Uspokojte se s tím, že s ní (v tom lepším případě) nemusíte žít. A těch pár návštěv snad vydržíte s úsměvem na tváři, ne?

Nestíhejte
Věčné vyptávání a kontrolování je asi to nejhorší, co může být. Když muži dýcháte na krk, nečekejte, že se bude rád vracet domů. Svoboda, právě ve vztahu, je důležitější, než si myslíte. Čím více mu jí dáte, tím bude mít menší chuť odejít. Chce jít hrát fotbal? Ať jde! Vztah není o okovech na rukou a kouli na noze. Mějte i vy své záliby, svůj život a uvidíte, jak si budete vážit společné chvilky!

Autor: Martina Dvořáková