Ranní strečink vám zajistí energii hned po ránu

Asi nebudeme daleko od pravdy, když budeme konstatovat, že většina lidí po ránu neoplývá energií. Přitom bychom se měli budit odpočatí a s energií na rozdávání. Ale to lze snadno změnit. Stačí, když nevstanete na poslední chvíli, dáte si kvalitní snídani, rozproudíte si energii strečinkem, jógou nebo ranním během. Že vás to hned po ránu zničí? Nebojte se, opak bude pravdou! Zkuste a uvidíte.

Ranní strečink vám zajistí energii hned po ránu

Ranní strečink
Najděte si podložku nebo karimatku, sedněte si na ni a natažené nohy dejte před sebe, natažené ruce s nádechem zvedněte nad sebe a s výdechem je pomalu spouštějte a táhněte směrem ke kotníkům. Opakujte alespoň 5-krát. Pak dejte nohy od sebe a navažte na tento cvik natahováním se ke každé noze zvlášť. Pokračovat můžete tak, že si lehnete na břicho, ruce položíte vedle těla a nohy zvednete co nejvíce nahoru, následně se snažíte chytit si rukama kotníky a zvedat se nahoru do jakési kolébky. Klidně se i pohupujte, měli byste cítit, jak se vám celé tělo protahuje. Vydržte takto přibližně dvě minuty. Na závěr si lehněte na záda, ruce natáhněte a snažte se lokty dotknout země, špičky na nohou táhněte k zemi. Zní to jednoduše, ale přesto si trochu zacvičíte, a výsledkem bude "nabuzené tělo" a energie na celý den.

Pár minut jógy na získání duševní rovnováhy
Cvičit jógu ráno je velmi dobrý nápad, což by vám potvrdili ti, co tak činí. Nemusíte hned dělat náročné cviky na výdrž, jde spíše o harmonii. Zkuste začít typickým "Pozdravem slunci" a od něj můžete přejít k pozici "Strom", která se skládá ze stání na jedné noze, druhá noha je v koleni ohnutá a chodidlem opřená o stehno první, ruce jsou nad hlavou a táhnou celé tělo nahoru. Pokračovat můžete "Tanečníkem". Chytíte si jednu nohu za kotník, předkloníte se a nohu pomalu zvedáte. Opačnou nohu a ruku táhnete dopředu. Ranní mini jógu je vhodné zakončit uklidňujícím meditačním cvikem, kdy si sedněte do tureckého sedu, narovnejte záda, vyrovnejte hlavu, ruce si položte po stranách, zavřete oči a myslete na to, že vás čeká docela pěkný den.

Ranní běh
Ano, toto může být obtížné pro vaši vůli, ale je dokázáno, že po běhání ráno se lidé dokáží v práci či ve škole více soustředit. Pokud jste na tom s celkovou kondicí dobře, klidně si vyberte i ranní 5 či 10 kilometrů, pro fyzicky méně zdatné je nejvhodnější klusání nebo střídání rychlostí v čase asi půl hodinky. Dejte si sluchátka do uší a běžte se proběhnout do přírody či do města v době, kdy ostatní většinou ještě spí. Uvidíte, že když se překonáte, najednou budete mít více sil na celý den.

Jeďte do práce na kole
Dobrý tip pro ty, kteří ráno počítají každou minutu, nemohou se dostat z postele a v konečném důsledku jsou rádi, když stihnou snídani. Vyměňte auto nebo hromadnou dopravu za "vlastní pohon", na místě budete možná ještě rychleji, vyhnete se dopravním omezením a čerstvý ranní vzduch vám pročistí tělo i plíce. Navíc na kole dáte zabrat i svému tělu, zejména nohám, které to ocení určitě více než jízdu autem nebo autobusem. Do práce se dostavíte už ne "ospalí", ale správně "rozjetí".
 


Mohlo by vás také zajímat