Sedm bodů, které vám zajistí šťastný život

O Francouzích všeobecně platí, že mají tajný recept na štěstí. Jejich ženy mají šarm a o mužích se dá tvrdit to samé. Jak to dějí? Populární francouzský deník otiskl seznam, který nabízí sedm bodů k vysněnému šťastnému životu. A budete se divit, některé body jsou hodně zajímavé.

Sedm bodů, které vám zajistí šťastný život

1. Uvědomte si, co vás tak zaujme, že se zapomenete najíst nebo jít na toaletu
Expert na osobnostní rozvoj, navrhuje čtenářům svého blogu, aby odpověděli na podivné otázky a našli tak smysl života. První z těchto otázek zní: Jaký sendvič byste chtěli jíst? Otázka vypadá trochu komicky, ale jejím cílem je vymanit se z potíží bránících uskutečnění snů, které každý v sobě má. Špatný sendvič představuje všechny negativní stránky našich tužeb. Když se chcete stát profesionálním umělcem, ale nechcete, aby vaše práce byla stokrát, ba i tisíckrát odmítnuta, nebude to fungovat. Musíme se tedy ptát, jakým problémům jsme ochotni čelit, abychom našli smysl života. Důležité je, aby si lidé připomněli, jaká aktivita je do té míry zaujme, že se zapomenou najíst nebo jít na toaletu. To jim umožní zjistit, co je jejich vášní. Jako příklad lze uvést hraní videoher. Z toho se dá vyvodil, že by bylo dobré v tomto směru zlepšit své schopnosti, a nakonec vás to může dovést až k tomu, že si založíte vlastní firmu.

2. Říkejte si, že se věnujete milování více než vaše okolí
Profesor z Coloradské univerzity se rozhodl studovat vztah mezi milováním a štěstím. Dospěl k zázračnému závěru: lidé, kteří se mu věnují pravidelně, ale myslí si, že se milují méně než jejich okolí, jsou méně šťastní než ti, kteří si myslí, že se oddávají milování stejně jako ostatní. Myslete tedy pozitivně a neporovnávejte své výkony s výkony okolí.

3. Domácí práce ve dvojici
Podle studie Missourské univerzity umožňují práce v domácnosti ve dvojici navázat s partnerem lepší vztah, a tedy být i v partnerství šťastnější. Nejde jen o mytí nádobí, ale o všechny práce v domácnosti. Ženy tvrdí, že se vztah ještě více posílí, když se partner zapojuje do péče o děti.

4. Obklopujte se modrou barvou
Vědci z britské univerzity zase zjistili, že modrá barva zvyšuje sebedůvěru, snižuje stres a podporuje pocity spokojenosti. Schopnosti osob, které experti sledovali, se zlepšily, pokud byly vystaveny pohledu na modrou barvu: tito lidé dokončili testy rychleji, reagovali rychleji a jejich vizuální a manuální koordinace se zlepšily oproti těm, kteří nepřišli do kontaktu s touto barvou.

5. Sdílejte své peníze
Peníze určitě neznamenají štěstí, ale kdo by si pomyslel, že jejich rozdávání udělá člověka šťastnějším? Tvrdí to časopis Psychological Bulletin vydávaný Americkou asociací psychologů. Ti, kteří dávají dary, jsou šťastnější, ať je výška jejich příjmů jakákoliv. Obdarujte tedy rodinu, přátele a také charitativní organizace.

6. Pijte kávu
Studie Harvardovy univerzity ukázala, že pokud pijeme kávu, hrozí nám menší riziko deprese. Dva šálky denně dokonce snižují riziko sebevraždy o polovinu. Kofein je nejen dobrý stimulant, ale přispívá k produkci neurotransmiterů podporujících pocity štěstí. Avšak pozor: Kávu je potřeba konzumovat umírněně. Podle jedné finské studie mají naopak ti, kteří vypijí více než osm šálků denně, zvýšené riziko sebevraždy.

7. Řešte matematické problémy, nebo se učte řešit
Proč máme podstupovat takové stresující momenty? Pokud tvrdou prací získáváme nové schopnosti, přináší to podle deníku Ouest France významné uspokojení. Není nutné dospět k výsledku, stačí sama práce.