Spánek s dotyky zlepšuje partnerské vztahy

Nejen to, jak se k sobě přes den chováte, ovlivňuje váš vztah s partnerem, ale i to, jak spolu usínáte. Náš článek vám pomůže odhalit, jak to s vaší láskou vypadá.

Spánek s dotyky zlepšuje partnerské vztahy

Všímejte si, jak usínáte. Je to (prý) důležité!
Nedávný výzkum o spánku a snění přinesl zajímavá fakta. Dotyky a blízkost partnera během spánku má velký vliv na to, jak se vám ve vztahu daří nebo naopak nedaří.

Čím více dotyků, tím lepší vztah
Usínání v náručí milované osoby, těsná blízkost a doteky jsou důležitější, než jste si možná mysleli. Čím si s partnerem budete blíže, tím spokojenější a šťastnější ve vztahu budete. Studie říká dokonce to, že dvojice, které se dotýkají tvářemi, jsou ty nejšťastnější. Hádáte správně, nejnešťastnější jsou ty páry, které se nedotýkají. Přímá úměra v této "problematice" funguje dokonale.

Jak na tom jste?
Spíte v oblíbené pozici - lžičce? Nejste na tom až tak špatně, právě naopak! Ti, kteří spí zády k sobě, ale přímo se dotýkají, jsou spokojeni až na devadesát devět procent! Pokud se při spánku v pozici "zády k sobě" nedotýkáte, jste prý šťastní jen na sedmdesát šest procent. Tak či onak, je zajímavé, nakolik jsou ve vztahu vzájemné doteky a důvěra důležité a mají vliv na spokojenost dvojice. Extroverti jsou ve výhodě. Tím, že se rádi dotýkají a projevují si něžnosti, jsou přirozeně spokojenější. Pokud však usínáte na druhém konci postele, a jste ve vztahu spokojení a šťastní, aniž byste museli přimhouřit obě oči, nenechte se výzkumem ani studiemi o dotecích ovlivnit!