Šťastný život peníze nezaručí

Položili jste si někdy otázku co je šťastný životní styl? Proč jsou šťastní lidé, které okolí za zrovna šťastné nepovažuje? A naopak. Většinou chceme, co nemáme. Svobodní najít partnera, ženatí se ho občas bezbolestně zbavit, bohaté tíží nakládání s velkými penězi a chudí by věděli, ale…...

Jedno je ale jisté, že všichni máme něco společného
Jsme věčně nespokojení, vyhledávající stále něco lepšího, nového, hezčího, ale hlavně aby toho bylo hodně. Jsme chamtiví a honíme se za penězi a doslova žijeme pro ně. Nenasytnost a možnost vlastnit něco hned a okamžitě dohnala svět až do této situace. Chtěli jsme být přece rychle bohatí a šťastní, ale hlavně bez čekání. "Země neomezených možností" všechno zařídila, a ukázala nám jako na "to". A teď neseme důsledky, ale je to jen v "jejich" rukách jak to dopadne. My můžeme ale změnit svůj postoj k životním hodnotám a změnit své priority.

Stále toužíme a kupujeme výrobky z reklamy
o tom jak omládneme o 25 let za dva týdny, nebo jak naše dlouhodobě pěstovaná celulitida zmizí za týden, a my budeme vypadat jako Pamela Anderson v Pobřežní hlídce v červených plavkách, případně se necháme nabalamutit pro věčné komplexy na " jemnou, zdravou a spolehlivou dietu nového tisíciletí "a pod názvem" štíhlá za 1 měsíc " do sebe nasypeme pilulky z reklamy abychom byli atraktivní. Moře času a námahy mineme na různé materiální hodnoty a zabezpečení pro svou rodinu, ale řekněme si upřímně, kolik času jsme ochotni věnovat svým vnitřním hodnotám? Vztahům k lidem, svým dětem, lásce, nebo k manželství? A kolik energie jsme ochotni věnovat sami sobě? A jestli opravdu štěstí v našem životě spočívá v milionovém domě na hypotéku i když svého muže nevidíme jak je týden dlouhý? A pak zjistíme, že nepracujeme proto, abychom žili, ale žijeme proto, abychom pracovali. Mnoho partnerských vztahů na tom nakonec zkrachovalo. Rozvody protože manželé nepochopili, že děti a jejich polovičky je chtějí mít doma, a ve skutečnosti jim kašlou na jejich parádní domy a auta. Reálné štěstí a spokojenost celé rodiny totiž nespočívá v majetku, i když si to spousta lidí stále myslí. Spokojenost v rodině se vyřeší týdenní dovolenou "ALL Inclusive". Dětem je jedno jestli se koupou v Karibiku, nebo v Máchově jezeře. Potřebují jen naši lásku a spokojenost. Skutečné štěstí a spokojenost plyne ze vzájemných dobrých vztahů. Skutečná a zároveň nejvzácnější hodnota v životě je láska. A v ní se rodí i zdravá výchova dětí či kvalitního soužití.

Krize je spravedlivá, na každého jednou dojde
Ale stále je tu šance napravit svůj přístup k blízkým a proto "Buďme k sobě lepší!" Zapomeňme na finanční hodnoty a važme si jeden druhého, pomáhejme si navzájem. Pracujme nyní na tom, co jsme v životě chtěli dosáhnout, nevzdávejme se a věnujme se svým rodinám a hlavně svým dětem, protože ty to potřebují. Ale i svým manželům, či manželkám, neboť ti to také potřebují, buďme romantičtí a bavme se. Věnujme se i sobě, milé dámy pečujme o sebe, ať nevypadáme jako hroši v plavkách, zapomeňme na nevrlé narážky na své polovičky a bavme se spolu, protože na to už zapomínáme. Život nejsou jen povinnosti, ale i radosti. Vzpomeňme si, co nás učili naši rodiče. Určitě to byla i skromnost, která se hodí v každém věku. Tak na ni nezapomínejme.


Mohlo by vás také zajímat