Šťastný život peníze nezaručí

Položili jste si někdy otázku co je šťastný životní styl? Proč jsou šťastní lidé, které okolí za zrovna šťastné nepovažuje? A naopak. Většinou chceme, co nemáme. Svobodní najít partnera, ženatí se ho občas bezbolestně zbavit, bohaté tíží nakládání s velkými penězi a chudí by věděli, ale…...

Šťastný život peníze nezaručí

Jedno je ale jisté, že všichni máme něco společného
Jsme věčně nespokojení, vyhledávající stále něco lepšího, nového, hezčího, ale hlavně aby toho bylo hodně. Jsme chamtiví a honíme se za penězi a doslova žijeme pro ně. Nenasytnost a možnost vlastnit něco hned a okamžitě dohnala svět až do této situace. Chtěli jsme být přece rychle bohatí a šťastní, ale hlavně bez čekání. "Země neomezených možností" všechno zařídila, a ukázala nám jako na "to". A teď neseme důsledky, ale je to jen v "jejich" rukách jak to dopadne. My můžeme ale změnit svůj postoj k životním hodnotám a změnit své priority.

Stále toužíme a kupujeme výrobky z reklamy
o tom jak omládneme o 25 let za dva týdny, nebo jak naše dlouhodobě pěstovaná celulitida zmizí za týden, a my budeme vypadat jako Pamela Anderson v Pobřežní hlídce v červených plavkách, případně se necháme nabalamutit pro věčné komplexy na " jemnou, zdravou a spolehlivou dietu nového tisíciletí "a pod názvem" štíhlá za 1 měsíc " do sebe nasypeme pilulky z reklamy abychom byli atraktivní. Moře času a námahy mineme na různé materiální hodnoty a zabezpečení pro svou rodinu, ale řekněme si upřímně, kolik času jsme ochotni věnovat svým vnitřním hodnotám? Vztahům k lidem, svým dětem, lásce, nebo k manželství? A kolik energie jsme ochotni věnovat sami sobě? A jestli opravdu štěstí v našem životě spočívá v milionovém domě na hypotéku i když svého muže nevidíme jak je týden dlouhý? A pak zjistíme, že nepracujeme proto, abychom žili, ale žijeme proto, abychom pracovali. Mnoho partnerských vztahů na tom nakonec zkrachovalo. Rozvody protože manželé nepochopili, že děti a jejich polovičky je chtějí mít doma, a ve skutečnosti jim kašlou na jejich parádní domy a auta. Reálné štěstí a spokojenost celé rodiny totiž nespočívá v majetku, i když si to spousta lidí stále myslí. Spokojenost v rodině se vyřeší týdenní dovolenou "ALL Inclusive". Dětem je jedno jestli se koupou v Karibiku, nebo v Máchově jezeře. Potřebují jen naši lásku a spokojenost. Skutečné štěstí a spokojenost plyne ze vzájemných dobrých vztahů. Skutečná a zároveň nejvzácnější hodnota v životě je láska. A v ní se rodí i zdravá výchova dětí či kvalitního soužití.

Krize je spravedlivá, na každého jednou dojde
Ale stále je tu šance napravit svůj přístup k blízkým a proto "Buďme k sobě lepší!" Zapomeňme na finanční hodnoty a važme si jeden druhého, pomáhejme si navzájem. Pracujme nyní na tom, co jsme v životě chtěli dosáhnout, nevzdávejme se a věnujme se svým rodinám a hlavně svým dětem, protože ty to potřebují. Ale i svým manželům, či manželkám, neboť ti to také potřebují, buďme romantičtí a bavme se. Věnujme se i sobě, milé dámy pečujme o sebe, ať nevypadáme jako hroši v plavkách, zapomeňme na nevrlé narážky na své polovičky a bavme se spolu, protože na to už zapomínáme. Život nejsou jen povinnosti, ale i radosti. Vzpomeňme si, co nás učili naši rodiče. Určitě to byla i skromnost, která se hodí v každém věku. Tak na ni nezapomínejme.

Autor: Martina Dvořáková