Tchyně není váš nepřítel

Vztahy v rodině nebývají vždy jen harmonické. Muži se buď snesou a nebo jsou si lhostejní. Horší to bývá se ženami. Už při pouhém vyslovení slova “tchyně” většině z nás přeběhne mráz po zádech. Ale proč je tomu tak? Jsou tchyně opravdu tak hrozné, že by s nimi nešlo v klidu vyjít?

Tchyně není váš nepřítel


Proč vždy dělat přesný opak toho, co tchyně radí?
1.) "Dej malé čepičku, je venku chladno." Přece si umím obléci své dítě sama. A vůbec se mi nezdá být až tak chladno. Samozřejmě, že venku je opravdu zima a doplatí na to dítě, za které rozhodla pyšná matka. 
2.) "Ahojte, už jste jedli? Mám tu tvůj oblíbený segedín. Snad nepřiznáte, že jste se nepostarala o svého vyvoleného. Odmítnete a manžel si beze všeho vezme a vy zůstanete naštvaná a hladová.
3.) "Já jsem si den při dětech zařídila asi takto!" Ne, já si ho určitě zařídím jinak. Jsem zvědavá, co vymyslím.
4.) "Neprobudila jsem vás?" To je hřích, že si chceme déle pospat! "Ale kdepak, už jsme dávno po snídani"
5.) "Vždyť, pokud budete potřebovat někde bydlet, tak můžete přijít k nám." No jistě, ani v nejhorším snu!
A takto by se dalo pokračovat docela dlouho. Někdy je to docela směšné. Ale může se stát právě to, co je v bodě 5. Musíte jít bydlet ke tchýni. Snacha a tchyně jsou tak nuceny trávit spolu hodně hodně času. Samy. Spolu jsme vaří, pijí kávu, uklízejí, dívají filmy a hlavně povídají si. Z cizí ženy, která byla náhodou mámou vašeho muže se najednou stává máma - jako jste vy. Vypráví o svých prvních kuchařských pokusech i zmetcích, o porodech, o strachu, když byly děti nemocné, o vztazích i zklamáních. Poznáte se. Postupně můžete přejít i na její názor, i když s ním nemusíte nesouhlasit a vyjádřit ten svůj, aniž byste za tím hledala něco jiného. Ne všechno je samozřejmě ideální, jsme jen lidé, kteří mají své chyby, podléhají náladám, ale přesto se hodně dá změnit.

Proto když tchyně, 
1. Řekne, že je chladno, je jasné, že chtěla říct, že je venku prostě chladno. Nemyslí při tom, "moje zlatá, jak to oblékáš to dítě!"
2. Má navařeno, tak si všichni dejte, určitě si pochutnáte!
3. Má dobré rady, klidně je aplikujte do života, bez pocitu, že se vzdáváte práva na vlastní zkušenosti, nebo že ji musíte poslouchat.
4. Se zeptá, jestli vás neprobudila, není to ironická poznámka, jen vás zná, opravdu vás nechce probudit.
5. Hmmm, doma je doma...., ale pár let s tchyní se dá také v klidu strávit, třeba když si stavíte vlastní dům a nemáte na zbytečně vysoké nájemné.

Až jednou vyrostou vaše děti, pravděpodobně se z vás také stane tchyně
Snacha nebo zeť budou i pro vás ti nejpřísnější kritici. A vy už také budete ve věku, kdy budete vše nejlépe vědět. Dejte si navzájem šanci a najděte k sobě cestu. Vždyť vás bude spojovat láska k témuž člověku a časem i k jeho dětem.