Závislost na horách

Na náročných expedicích si můžeme pomoci jen sami.  Závislost na adrenalinu je nemoc. Pokud je závislost nutkání, že něco musíte okamžitě nebo v blízké době mít (jinak bez toho nemůžete existovat), tak je i závislost na horolezectví. Když jsou štíty nad oblaky, jsou horolezci nejšťastnější, když se dívají na moře shora. To je závislost!

Závislost na horách

Důležitou součástí každé expedice, bez ohledu na to, zda směřuje do extrémní ho horka nebo mrazu,  je dobře vybavená lékárnička. Obsahuje běžné cestovatelské léky, přičemž základem jsou léky na průjmy a horečky. Při kaňoningu je nutné myslet i na jiné úrazy, neboť pomoci v kaňonu si můžete jen sami.
Potřebujete od šicích potřeb, v případě tržných ran, až po injekce, které se píchají přímo do srdce, kdyby bylo nejhůř. Před expedicemi není dobré ani vynechat očkování, pokud existuje.

Samozřejmě, je na každém jednom člověku, jak k tomu přistupuje. Osvědčené je mít u sebe léky a rychle diagnostikovat nemoc. A často nebezpečí číhá na dobře známých místech, kde si člověk myslí, že se mu nemůže nic stát.