Žena, to není jen něžnější část lidstva

Být ženou je sice úžasné, ale také to něco stojí. Teď nemáme na mysli peníze, ale bolesti, které občas nebo pravidelně musí zažít každá žena. A muži? Ti samozřejmě jen nechápavě kroutí očima a myslí si, že ženy to mají lehčí než oni. A mají?!

Žena, to není jen něžnější část lidstva

Když podprsenka tlačí
Ráno se zdálo být vše v pořádku, ale s přibývajícími hodinami v kanceláři je to k nevydržení. Kostice nové podprsenky tlačí na těch nejhorších místech a bolest či nepohodlí je přesně to, na co musíte myslet celý den.

A je to tu zase, menstruační bolesti
Jednou za měsíc se u některých žen ozvou opravdu s nevídanou intenzitou a mnohdy nezabírají žádné léky. Třeba je to jen přetrpět! Když si však celý den nemůžete ani lehnout a ukrýt se před celým světem, je to hotové peklo.

Nikdy si na to nezvykneme?
Přestože reklamy mají slogany typu: "tento strojek se postará o bezbolestnou epilaci", vy víte své. Jen se trpce usmějete, když si vzpomenete na svou epilaci nohou před pár dny. Zaťaté zuby a slzy na krajíčku. Au, to bolí!

Tango kalhotky? Vždyť jsou za trest
Přežít v nich pár hodin, například na firemním večírku, to chce opravdu odvahu.Tlačí se, kam nemají a o příjemných pocitech se rozhodně mluvit nedá. Přestože se nejedná o bolest, nepříjemné pocity to tedy rozhodně jsou.

Citlivá a bolavá prsa
Jak se blíží měsíční perioda, prsa se stávají citlivými, přímo bolestivými. Hormony dělají své a prsa uvězněná celý den v podprsence by "mohla vyprávět".

Více než tři hodiny v lodičkách?
Navíc, pokud mají deseticentimetrové podpatky a vy máte právě běhat po městě nebo dvě hodiny prezentovat nový projekt. Katastrofa! Jistě, nohy vypadají skvěle, jsou štíhlejší a opticky delší. Ale co z toho, když vám doslova "mohou odpadnout"?

Porod a vše, co s tím souvisí
Porodní bolesti pochopí jen ten, kdo je prožije na vlastní kůži. Muži mohou o nich číst, dokonce je s vámi mohou "prožívat" na sále, ale přetrpět je musíte vy. A slovo přetrpět, je v tomto případě více než výstižné!

Autor: Lenka Kostková