Chcete pevná a krásná prsa? Zapomeňte na alkohol a cigarety!

Krásná a pevná prsa nemusí být jen zásluha plastických chirurgů. Chce to pevnou vůli, změnit některé zlozvyky, začít cvičit, upravit jídelníček a koupit si dobře padnoucí podprsenku. Že je toho dost? Ale to se vám jen zdá! A navíc, výsledek určitě za to stojí!

Chcete pevná a krásná prsa? Zapomeňte na alkohol a cigarety!

1. Kliky
Výborně působí nejen na prsa, ale také na ramena, takže tímto cvičením posílíte celou vrchní část. Ovšem jde o kliky, které můžete přizpůsobit vaší kondici. Pokud jste dostatečně zdatné, můžete začít hned klasickými kliknutími na špičkách nohou, ale pokud jen začínáte, zkuste to s ženskou verzí, když si cvičení usnadníte opřením se o kolena. Tento cvik výborně ovlivňuje celé prsa a pomalu je zpevňuje a formuje.

2. Potraviny bohaté na estrogen a bílkoviny
Cvičení musíte podpořit i správnou stravou. V opačném případě nebude efekt tak dokonalý. Takže do vaší stravy odteď zařaďte i více potravin, které jsou bohaté na bílkoviny a obsahují i ​​estrogen. Tyto složky najdete například v kuřecích prsou, rybách, třešních, mléčných výrobcích, salátech, chřestu, borůvkách, okurce nebo fazolích. Ty suroviny, které se dají, použijte raději v syrovém stavu, aby neztratily na užitku.

3. Práce s činkami
Zanedbat nelze ani posilování pomocí činek. Začínejte s nízkou hmotností, abyste si nenavodili nepříjemné zranění. Kombinujte hlavně tyto tři základní cviky. Lehněte si na zem a ramena skrčte v loktech do pravého úhlu. Na střídačku vytlačujte ruce s činkami směrem nahoru. Pak se postavte a v první sérii tlačte ruce před sebe, v druhé jejich vytlačujte směrem vzhůru. Na závěr se dejte do pozice jako při klicích. Do jedné ruky uchopte činku a vytočte se spolu s ní do jedné strany. S tělem vytvořte tvar písmene T a takto setrvejte postupně od 10 sekund výše.

4. Zlepšete držení těla
Vaše prsa mohou být ve skutečnosti ve vynikající kondici. Vše však závisí také na držení těla. Když nemáte dobrý postoj, váš dekolt působí menší a prsa jsou ochablá. Takže se musíte vyrovnat, lopatky tlačit směrem k sobě, vypnout prsa a stáhnout břicho. V začátcích se sice budete více kontrolovat, později vám to už však půjde podstatně lépe a budete tak stát přirozeně.

5. Tlak oproti stěně
K dalšímu cviku budete potřebovat pouze volnou stěnu. Dlaněmi se do ní opřete a tlačte. Vytvářejte silný protitlak a postupně se přibližujte ke zdi. Bude to vypadat, jako kdybyste dělali kliky. Je to oproti nim trošku jednodušší a vhodné i pro ty z vás, které mají problémy s páteří. Někdy můžete cvičení obměnit tak, že budete tlak vyvíjet jen na jednu ruku, druhou budete držet za zády.

6. Masáž se správným krémem
Ochabnutí prsou je způsobeno i ztrátou přirozené tvorby kolagenu. Na toto je vynikající masáž, kterou můžete navíc podpořit i použitím krému, který stimuluje jeho tvorbu. Zvykněte si proto každý den udělat masáž, která prokrví pokožku na prsou.Také se vám takto podaří uvolnit napjatě po cvičení.

7. Jednoduché protitlakové cvičení
Na tento cvik vám postačí chvilka a navíc jej můžete praktikovat prakticky kdekoliv. Složte si dlaně proti sobě a začněte je takto tisknout. Pak tlak na pár sekund povolte a cvičení opakujte alespoň desetkrát. Nejprve mějte ruce přímo před prsy, v druhé sérii cviků jejich zvedněte nad hlavu.

8. Bez alkoholu a cigaret
Tyto zlozvyky jsou ještě horší, než kdybyste zanedbávali pravidelné cvičení. Zda pravidelné pití alkoholu, nebo kouření, působí velmi negativně i na prsa. Ty rychleji ochabnou, pokožka není již tak pevná a časem začne vítězit zemská přitažlivost. Pro krásu proto obětujte i tyto pokušení a dejte se raději na zdravý životní styl.

9. Zvedání se za pomoci rukou
Lehněte si na břicho a začněte se postupně zvedat pouze za pomoci rukou. Teprve potom postupně zapojte i ostatní svaly, abyste se dostali až do stoje. Když už budete v této poloze, tak se předkloňte, opřete se dlaněmi o zem a postupně po nich přejíždějte dopředu, abyste znovu nejvíce sil vtiskly do nich a do oblasti prsou a takto si lehněte.

10. Rychlé super triky
Pokud nezaberou všechna cvičení a změny, můžete si pomoci dvěma rychlými triky. První spočívá ve výběru správné podprsenky. Nejde jen o samotné vycpávky, které jsou v oblibě, ale zejména o její střih, který drží prsa ve správné poloze a vypadají tak lépe. A potom vezměte do rukou make-up a vyzkoušejte hru stínování.