Ženy, buďte své za každé situace a prožijete krásný život

Manželství je skvělá instituce, která dává manželům a jejich dětem pocit bezpečí. Ale občas jim také něco bere. Často hlavně ženy pociťují, že jim něco chybí. Chybí jim to, aby o sobě mohly samy rozhodovat a nakládat se svým volným časem. Neustále se přizpůsobují dětem, manželovi, občas také rodičům. Skládají účty co všechno udělaly, a třeba i mohly udělat, a na sebe jim zbývá hodně málo času. Ale proč to tak je a dá se to ještě i po čase změnit?

Ženy, buďte své za každé situace a prožijete krásný život

Nemusíte se vším souhlasit
V minulosti byla upírána jakákoliv práva žen na seberealizaci. První boje o ně probudila až Francouzská revoluce, ve které padlo i pár něžných hlav. Ženy byly předurčeny starat se o domácnost a manžela, vzdělání se pohybovalo jen v rozmezí konverzace, či domácích prací. Poslouchaly své muže a jejich názory se netolerovaly. Dnes je však všechno jinak. Mluvíme o rovnoprávnosti, kde ženy mají stejné podmínky na seberealizaci jako muži. Záleží jen na tom, jakou cestu si žena vybere nebo s jakou alternativou dokáže souhlasit, čím upoutá. Nikde však není psáno, že na prvním rande se musí usmívat jako blb a být nadšená ze všeho čím se ji protějšek snaží okouzlit. Projevte svůj názor, abyste zjistila, zda muž vašich snů dokáže vést dialog. Tak se nejlépe přesvědčíte o jeho přístupu a snaze změnit váš postoj nebo ochotu ho přijmout. Naopak, když něčemu nerozumíte, klidně to přiznejte, nikdo přece není vševědoucí a vy vynikáte v jiných věcech. Bezduchý souhlas a přikyvování na vše co z něj vyleze, může velmi rychle omrzet vás i jeho. Tedy, v tom případě, že vás nebude chtít od základů změnit. Tehdy se můžete do všeho zamotat natolik, že nepoznáte sama sebe. A možná mu nebudou vyhovovat ani vaši přátelé a bude vás přesvědčovat o tom, že je vlastně vůbec nepotřebujete. Ale ti jeho, ... ti jsou perfektní a bezchybní .... jako celý on. Pokud máte při něm pocit, že nic na vás není dobré, ruce pryč od takového chlapa!

Věřte si!
V budoucnu budete zřejmě přemýšlet o společném soužití či manželství. Vaši přátelé by pro vás neměli takovým krokem ztratit na významu. Byli, jsou a nadále by měli zůstat součástí vašeho života, i když začnete žít s partnerem a založíte rodinu. Nikdo vás nezná lépe, než dlouholetí blízcí, se kterými se smíchem vzpomínáte na dětství, či puberťácké řádění. Změnou svého života přece neodcházíte do "jiného světa", ve kterém kromě vašeho drahého, cesty do práce a dětí, nic jiného neexistuje. Dopřejte si občas odpoledne s přáteli, či kafíčko s nejlepší kamarádkou. Pokud si už ani nepamatujete, kdy jste tak naposledy udělala, učiňte tak co nejdříve, abyste se měla k čemu vracet.

Nemáte náladu? Dejte to najevo!
Určitě jste zažila páteční večer, kdy se vám nechtělo vůbec nic. Jen zůstat doma v posteli, přečíst si pár stran ze své oblíbené knihy a konečně se vyspat po náročném týdnu. Váš partner však chtěl do kina a vy jste si s úsměvem hryzla do jazyka, abyste mu vyhověla. Po celý večer jste se přemáhala proto, aby byl spokojen a z filmu jste neměla vůbec nic, protože jste řešila problém jako neusnout. Zkuste v podobných situacích vysvětlit, že jste unavená a raději byste zůstala doma. Nemusíte hrát divadlo, stupňuje to vaše napětí a situace se může skončit absolutním fiaskem a hádkou. Pokud váš partner toleruje vaše potřeby, určitě vás pochopí a strávíte příjemný večer společně doma. Nebo může vyběhnout do kina se svými přáteli a vy si zatím odpočinete.

Najděte se
Okolí na vás vyvíjí neustálý tlak, diktuje jaká máte být až se nakonec nepoznáte. Od dětství vás ovlivňuje reklama, propagující přípravky na hubnutí či kosmetiku, s použitím kterých budete neodolatelná a štíhlá, muži se za vámi jen tak pohrnou. Chcete to však? Buďte sama sebou, právě v tom je vaše síla, ne v splynutí s průměrností a davem. Vaše osobnost má své kouzlo a když využijete své přednosti, budete žít spokojeným životem. Spousta žen své já úplně potlačí nebo ho nikdy nenajde. Nedopusťte, aby se to stalo i vám. Odolat tlaku okolí a zachovat si vlastní tvář vždy bylo i bude úspěchem. Vám se to podaří, jste přece krásná, příjemná a moderní žena, která ví říct co chce.