Život s improvizátorem

V životě se setkávají, a tvoří pár nebo rodinu, různé povahy. Některé jsou pro pohodový život přímo rizikové a nebezpečné. Máme na mysli život se žárlivcem, násilníkem nebo chronickým lhářem. Ale život s improvizátorem, ač to zpočátku tak nevypadá, není také žádný med.

Život s improvizátorem

Marnivý, odvázaný, nezodpovědný
Rád se chová svobodně a zapomíná na povinnosti? Nebere na vás ohled, když má před očima vlastní cíl, ba dává vám pocítit, že jste mu překážkou v cestě za realizováním jeho zájmů? Často mění nálady a plány? Zřejmě má problém dodržovat vůbec nějaká pravidla a tady raději neočekávejte odpovědnost, jistotu ve vztahu, plnění dohod. Takový improvizátor vám hodně radosti a užitku nepřinese. Nudit se s ním sice nebudete, ale určitě je příjemnější tleskat šaškovi co dovádí na jevišti, než ho mít doma a marně se s ním snažit standardně fungovat. Takové ovzduší není příznivé ani na výchovu dětí, i když potrhlého taťku závidí všichni ti, co mají přísný režim a suchopárné rodiče. Pokud už tedy improvizovat a zároveň vést spořádaný život - zkombinujte to tak, aby to bylo i bláznivě, i s respektem a spolehlivě.

Jistý v rozhodnutích i v improvizaci
Někdo si permanentní improvizaci může dovolit, pokud dokáže sledovat v hlavě několik "filmů" najednou, vyznat se v nich a dělat nakonec správná rozhodnutí. Vy mu do útrob nevidíte, ale on přesně ví, co je ve které zásuvce, kdy co a jak použít. Postaví vás sice často před hotovou věc, ale nijak vás tím neohrozí naopak jde mu o prospěch, přičemž obecný staví nad osobní. Jeho myšlení nekoresponduje s jeho chováním, protože mysl je jasná, ale způsoby navenek chaotické. Pokud si na to zvyknete a pochopíte tuto rozporuplnost, čeká vás s takovým partnerem ještě mnoho zajímavých chvil. Obdaří vás tou největší přízní a šokuje těmi nejúžasnějšími překvapeními, jen mu dejte prostor, buďte trpělivá a chytrá. A naučte se při něm mlčet, mluvit jen k věci a nevyhnutelně, nechť jeho myšlenky nevyplašíte ...