Akční cvičení pro všechny - bootcamp

Milujete akci, různé skákání, prolézání a máte dobrou kondici? Tak právě vám je určen bootcamp. Cvičení, které vychází z vojenského drilu a nejlépe se cvičí venku.

Akční cvičení pro všechny - bootcamp

Co to je za cvičení?
Bootcamp vyplňuje prostor mezi individuálním cvičením v posilovně a skupinovými cvičeními ve studiích. Kombinace posilování s "kardio" cvičením pod dohledem profesionálních trenérů zaručuje neustálé se zlepšování v různých oblastech kondice. Bootcamp je intenzivní kruhový skupinový trénink vycházející z vojenského konceptu. Originální bootcamp je měsíční dril, cvičí se pravidelně 2-3 krát týdně, ve skupince s týmiž lidmi.

Jak to celé probíhá?
Několik osobních trenérů uvádí, výbušný bootcamp, který vychází z vojenského konceptu, který se více hodí do exteriéru. Má to své výhody, počínaje čerstvým vzduchem, velkým prostorem a překážkami, které příroda nabízí. Dají se využít překážkové dráhy - výběh do kopce, po schodech, sklapovačky, kliky, dřepy a výskoky a spoustu dalších možností. Cviky se střídají po třiceti sekundách. Třicet vteřin odpočinek, třicet vteřin cvičení. V přírodě se dá bootcamp trénovat v teplých měsících, v zimě se se procvičuje v tělocvičně, kde se využívají zejména expandéry, medicimbaly, balanční vaky naplněné vodou, míče, závěsný trénink TRX, Flexibar či kettle bally. Ale především se využívá vlastní tělo.

Ať už se trénuje venku nebo uvnitř, jedno platí pro obě
Bootcamp začíná rozehřátím aktivnější formou: rozběhy a skoky, využívá se i běžecká abeceda. Pokračuje se kroužením, dřepy, výskoky, podlézačkami, skákačky. Na závěr nechybí strečink. Hudba v interiéru má být povzbuzující, hbitá a rychlá, aby při ní člověk "neusínal". Vhodný je i rap.

Pro koho je bootcamp vhodný?
Bootcamp je náročným cvičebním programem, ale na druhé straně je to program, kde každý cvičí na své individuální kondiční úrovni. Jelikož je zde silný motivační faktor skupiny a trenér, vaše výkony vás mile překvapí. Je tedy vhodný pro všechny ty, kteří se nebojí, mají radost z pohybu a "makačky".

Co vám cvičení bootcamp přinese?
Lidé většinou vyhledají bootcamp s cílem zhubnout. Muži se chtějí zbavit tuku v oblasti břicha a ženy mají problémy se spodními partiemi. Zhubnout se dá, pokud se vedle intenzivního cvičení věnuje dostatek pozornosti vyvážené stravě, odpočinku a pitnému režimu. Vedle toho si však z bootcampu můžete odnést další výhody - například silnější tělo, kterému nebude chybět kyslík při ranním dohánění tramvaje. Jakož i to, že cvičenci si na hodině posílí svalstvo celého těla, zejména problémové partie - břišní, hýžďové a stehenní.


Mohlo by vás také zajímat