Co je Su Jok?

Možná jste už slyšeli tajemné pojmenování Su Jok.

Co je Su Jok?

Su Jok léčba - masáž bodů na končetinách

V překladu to znamená ruka, noha a rozvinul ho jihokorejský vědec Park Jae Woo na základě poznání východní filozofie a medicíny. Tento vzácný muž zpracoval přehled alternativních léčebných metod a vytvořil v nich systém. Je to zázrak, který přišel z Koreje, avšak jde o kvalitní metodu, kterou se rozhodně nic nedá zkazit. Je to rozpracovaná a zlepšená klasická čínská a korejská medicína. Náš organismus je zajímavý mechanismus. Když se v nás něco pokazí, mozek vyšle signály o poruše a na končetinách se to projeví vznikem bolestivých bodů. Tato místa můžeme ošetřovat a vysílat tak signály do nemocné části těla, aby se dostala do normálního stavu. Proto si je třeba prohlédnout zmíněné mapy a když vznikne problém, orientovat se podle nich. Před léčbou je důležité rozpoznat podstatu a zvolit ten správný bod. Když nás něco bolí, automaticky sáhneme po pomoci z lékárny.

Tlumení tabletkami

Cpeme do sebe různé agresivní tabletky a jimi si způsobujeme ještě větší problémy. Děláme velmi špatně, protože tímto problémy jen utlumujeme a neřešíme je. Čínské, egyptské, indické medicíny mají k tomu úplně jiný přístup a pacienta vidí jako komplexní celek a tak k němu i přistupují. Berou ho, na rozdíl od západního přístupu, jako bioenergetický vesmírný systém složený z fyzické, emocionální a mentální části. Prof. Park metodu křížových spojek používal s úspěchem při léčení nemocí z ozáření při černobylské katastrofě. Tak vznikl zájem o tuto metodu po celém světě. Lidé, kteří tuto metodu vyzkoušeli ji doporučují jako formu pomoci, která je účinná, když už vše ostatní selhalo. Profesor Park je nositelem Řádu maltézských rytířů spravedlnosti za přínos v rozvoji přírodních léčebných metod, jakož i mnoha dalších ocenění. Pravidelně školí lékaře na celém světě, dělá systematický výzkum a nejnovější výsledky publikuje. Je to činorodý pán, který této metodě věnoval téměř celý svůj život a měli bychom mu být vděční.
Pomocí této metody se může léčit každé místo na našem těle, všechny orgány, klouby a pokud si ji nastudujeme, velmi rychle si umíme pomoci i sami doma. Stačí se naučit body. Při samotné terapii se používá zejména ruka - dlaň, popřípadě i noha klienta. Končetiny jsou mimořádně nervově zásobené a nacházejí se zde soustavy bodů a zón, spjaté se všemi orgány a částmi těla. Tělo a jeho systémy podobnosti na sebe neustále vzájemně působí. Při nemoci, ale i úrazu, se z nemocného orgánu vyšle signál do všech bodů podobnosti a ty se stávají bolestivými. Na bolestivé body můžeme působit tlakem, stimulací, teplem - tzv. moxováním. Stimulací příslušného bodu vzniká elektromagnetická léčivá vlna, která má harmonizující účinek na nemocný orgán. Samotné léčení spočívá v nastartování autoregulačního procesu, který má v sobě každá živá soustava a organismus zakódován. Není to produkt člověka, máme ho v sobě všichni, avšak utajeně. Podněcováním bodů vzniká elektromagnetická léčivá vlna, která harmonizuje příslušný orgán, nastartuje autoregulační proces a začne se léčení. Pokud si dobře prohlédneme naše končetiny a pořádně promasírujeme zatvrdlá a ztluštělá místa, pocítíme teplo. Toto teplo se postupně šíří do celého těla a člověku je příjemně, ztratí se únava a přijde úleva. Je třeba se věnovat konečkům prstů, bříškům a nehtům. Tyto zóny odpovídají mozku a je v nich promítnuto celé tělo. Tímto způsobem léčíme celý organismus a měla by se dostavit úleva. Tlak se používá spíše při akutních potížích a bolestech, krouživými pohyby pečlivě masírujeme body pár minut, nebo dokud bolest nepřejde úplně. Pokud jsou naše problémy chronické, je třeba masírovat rychle a intenzivně, několikrát denně. Vždy, když máme čas, můžeme masírovat. Tato metoda je velmi vhodná, protože se dá provádět kdekoliv a kdykoliv.

Autor: Martina Dvořáková