Dance aerobik - cvičení, které zaměstnává i mozek

Dance aerobik je stále populárnější. Jedná se zajímavé spojení tance a aerobiku. Protáhnete si celé tělo a naučíte se i taneční prvky, které jsou součástí originální choreografie.

Dance aerobik - cvičení, které zaměstnává i mozek

Na dance aerobicu se člověk baví i učí
Pokud máte rádi tanec, zábavu a zároveň se rádi učíte něco nového, dance aerobik je určitě vhodnou formou aerobní aktivity. Dance aerobik je zde již několik let a stále se posouvá dále. Styly jako zumba zda bokwa jsou sice fajn, ale když je možné, učit se každou hodinu jinou choreografii, jiný styl a tím pádem zaměstnávat mozkové buňky, určitě dance aerobik zaujme.

Na co se můžete na hodinách dance aerobicu těšit?
Určitě se zde setkáte s prvky klasického aerobiku a s posilováním, ale na prvním místě je určitě tanec. Na jedné lekci se můžete naučit ne jednu, ale hned několik zajímavých choreografií, které jsou plné tance a zábavy. Základem je melodická hudba v rytmu moderních či latinsko-amerických tanců. V dnešní době se na tanečních lekcích aerobiku využívají moderní prvky: street dance, jazz, house, ale i balet. Skloubením těchto prvků vznikají zajímavější choreografie i lekce.

Dance aerobic přináší i řadu zdravotních a psychických výhod
Patří mezi skupinová cvičení, které výborně procvičí kardiovaskulární systém, pomáhají spálit kalorie, vyformovat svalstvo a podpořit činnost imunitního systému. Zároveň přináší i mnoho psychických benefitů, protože při cvičení se uvolňují hormony štěstí, které pozitivně ovlivňují náladu. V porovnání s ostatními druhy aerobiku, však dance aerobik zlepšuje i kognitivní funkce, protože člověk začíná jednoduchými kroky, postupně se učí složitější a nakonec je spojuje do nápadité taneční choreografie.