Dieta znamená pro ženu štíhlou postavu a pro muže peklo na zemi

Dieta - magické slůvko, které ale ženy neberou stejně jako muži. Když se žena svěří kamarádce, že drží dietu, kamarádku napadne, že by ji mohla držet také. Anebo, pokud dieta zabírá a kamarádka je upřímná, pochválí nově nabyté tvary. Ale jinak je to s muži. Ti berou dietu jako zlo.

Dieta znamená pro ženu štíhlou postavu a pro muže peklo na zemi

Nikdy nekončící utrpení
Diety nefungují. To je nám mužům do puntíku jasné. Proč jinak by jich bylo více než druhů piva. Dieta přece není něco na vychutnávání, má mít jasné výsledky a spolehlivě fungovat. Proč tedy tolik druhů? Asi je někde chyba a v ženách, co neustále tvrdí, že toto je ta pravá, což jim pomůže, vidí snadno ovlivnitelné ženy bez vlastního názoru. Takové mužům "nechutnají" ani kdyby měly super postavu.

Víme jak vypadají fanynky diet
Mužům je vlastní skepse a trochu střízlivý, vědecký pohled na věci. Jelikož diety nefungují, mají i prozkoumáno, jak vypadají ženy, které neustále dietí. Díky jojo efektu mají po každé dietě a pár měsících klasického stravování o pár kilogramů víc, než když začínaly s redukcí váhy. Nikdy si nevyberou za přítelkyni ženu, která má více knížek o dietách, jako těch kuchařských. Vědí,  jak budou vypadat a vědí i to, že láska přece prochází žaludkem.

Žena na dietě? Schovej se kdo můžeš!
Mezi muži již otevřeně koluje, že je lepší premestruační syndrom, než žena na dietě. Jen co uslyší ta slova, že ještě před létem je třeba shodit jedno, dvě kila, aby byla šik do plavek, vědí, že to bude k nevydržení a budou trpět. Žádný muž neviděl milou, usměvavou, klidnou a řekněme si i povolnou ženu, která by počítala denně kalorie. Hladové, vystresované, bez dostatku cukru a energie. I ty nejmilovanější přítelkyně a ženy se v dietním režimu mění na fúrie.

Obavy o vlastní život
Muži jsou prostě takoví. I když jde o ženu, myslí na sebe. Kdo v domácnosti drží vařečku? Chlap to obvykle není a najednou přichází noční můra. Dieta totiž znamená, že jde o žaludek. Jen co žena vyhlásí válku klasickému stravování, už dobře muž tuší, že ani pro něj to nebude znamenat vajíčka k snídani, k obědu steak a večer prorostlá krkovička s pivem. Vědí, že dieta ohrozí i jejich zažité způsoby. Najdou se i blázni, co nejprve uvěří partnerce, že si mohou jíst, co chtějí, pokud si to připraví, nebo objednají do bytu. Jenže zkušenější už vědí, že na pizzu se slaninou a salámem se bude dívat jakoby jste si objednali eskortní erotickou službu a ne večeři. Ve vzduchu bude viset hádka nebo minimálně pořádně dusno.

Raději pár kilo navíc než hladová přítelkyně
Muži mají rádi ženy s pěknou postavou, ale to není ta, co musí být jen kost a kůže. Milují zdravě vypadající ženy, co i zdravě jedí. Dieta proto nemůže být na pár dní či týdnů. Správné vyvážené stravování vedoucí k pěkné postavě je to, co máme rádi. A občas i dny, když se něčím nezdravým zhřeší. Navíc právě zdravý postoj k stravě nám dokáže, že žena disponuje i racionalitou a trochou pevné vůle. Diety jsou totiž pro ty, co dokáží jíst pár dní jako anorektičky a zbytek roku se potřebují dokrmovat, neboť jak se říká, jedí jim oči. Proto se muži musí mít na pozoru, když žana ladybyle pronese, že by potřebovala pár kil zhubnout...

Autor: Lenka Kostková