Genitální herpes - jeho zřídka příznaky a nebezpečnost

Genitální herpes má 530 milionů lidí. A šíří se dál. Lidé s genitálním herpes virem mohou být přenašeči i tehdy, když nemají žádné příznaky této choroby. Vyplývá to ze studie, která vyvolává otázku, zda by na přítomnost viru tohoto onemocnění neměly být testování všichni dospělí.

Genitální herpes - jeho zřídka příznaky a nebezpečnost


Používání kondomů snižuje riziko přenosu viru genitálního herpesu. Američtí vědci zjistili, že lidé, kteří měli v sobě virus, aniž by o tom věděli, ho rozšiřovali dále až v 10 procentech případů, což znamená, že mohli nakazit své sexuální partnery. Většina lidí, kteří virus rozšiřovali, neměla žádné příznaky.

Genitální herpes může mít velmi bolestivé příznaky, ale to není jeho jediný problém. Zvyšuje totiž šanci, že se pacient nakazí virem HIV způsobujícím nemoc AIDS a ve výjimečných případech se může přenést z matky na dítě během těhotenství, což může být smrtelné.

Ve světě je v současnosti virem herpes simplex typu dva, který způsobuje genitální herpes, nakažených více než 530 miliónů lidí. V USA trpí tímto onemocněním jeden ze šesti dospělých. Podle nejnovější studie, je to proto jedno z nejčastějších onemocnění šířících se pohlavním stykem.
Lidé, kteří mají symptomy, jsou skutečně jen špičkou ledovce.

Používání kondomů, užívání protivirový léků a informování svého partnera o svém infikování snižuje riziko nákazy o polovinu.