Nudíte se? Pomůže to pracovním výkonům!

Letní lenošení je u konce a je třeba se poprat s tím, že další dovolená je u většiny z nás v nedohlednu. Ale to vůbec nevadí, relaxovat se dá v běžném pracovním nasazení. Jen je třeba vědět jak.

Nudíte se? Pomůže to pracovním výkonům!

Udělejte si harmonogram!
Slyšeli jste o metodě kanban? Japonci ji přímo zbožňují! Její podstatou je sledování plnění úkolů, a to od úplného začátku až po konec. Zní to docela jednoduše, že? V praktickém profesním i osobním životě je kanban nejčastěji znázorňován jako tabule, která má několik sloupců. Každý sloupec představuje jednu etapu životnosti úkolu. Úkoly se pak přesouvají od levého sloupce k pravému. Doslovný překlad z japonštiny zní "tabule". Při použití této techniky přesouvání úkolů se výrazně zrychlí proces jejich řešení a zlepší se přehled o jednotlivých činnostech. Tradičně se tato metoda využívá při programování, ale je možné ji použít v jakémkoliv oboru, ale i každodenním životě.

Užijte si volno plnými doušky
Konečně je víkend, ale vy přesto řešíte pracovní záležitosti? Chyba! Užijte si volný víkend plnými doušky - vydejte se do přírody, zajděte si s rodinou na jízdní kola nebo si přečtete oblíbenou knihu u šálku horkého čaje. I když víte, že v brzké době musíte zařídit spoustu věcí, nebojte se zvolnit. Vyzkoušet k uvolnění můžete i meditaci.

Nebojte se nudit!
Možná ty zní zvláštně, ale mnoho lidí má strach z nudy. Co to v praxi znamená? Mozek se dostává do klidového režimu, čili je v maximálním klidu, aby mohl nabrat potřebnou sílu na další, možná náročné dny. A co byste řekli, kdyby jste v práci měli k dispozici společenské hry, stolní tenis, pohovky či sedací vaky, kde byste mohli alespoň čas od času relaxovat? Můžete si být jistí, že i díky desetiminutové pauze byste nabrali fyzickou, ale zejména psychickou energii, kterou potřebuje každý z nás. Nebojte se i vy udělat ve svém pracovním životě změnu a uvidíte, že tím posílíte nejen sebe, ale i vztahy na pracovišti.

 

Autor: Martina Dvořáková