Peníze hýbou světem, ale i vztahy mezi muži a ženami

Dlouhodobé vztahy a manželství často nekončí, protože se objeví někdo třetí, ale v současném světě, kde dominují peníze, může být nepřekonatelný problém právě v nich.

Peníze hýbou světem, ale i vztahy mezi muži a ženami

Muži chtějí být dostatečně zabezpečení, a proto upřednostňují práci
Stále více přibývá mužů - workoholiků. Ti jsou ponořeni do své práce a přestože jsou mladí, krásní a úspěšní, nemají partnerský vztah. Vedle této vytíženosti jediný reálný vztah může vzniknout přímo na pracovišti. Tam však vznikají spíše jednorázovky, než dlouhodobé vztahy. Muži v mladém až středním věku chtějí být stále více připraveni na život a dopřát luxus jen své vyvolené - životní partnerce.

Záliby tvoří první místa v žebříčku, do nichž muži investují prioritně
Muži jsou obecně mnohem více sobečtější než ženy. Své záliby nejsou častokrát ochotni obětovat na úkor žen (ženy to naopak dělají s oblibou, ale to je velká chyba). Velkou část peněz investují do aut, sportu, či elektroniky, na čem by nebylo nic špatného. Toto materiální uspokojení (a nedělejme se, že na něm nezáleží, když každý z nás si rád dopřeje něco hezkého, pokud může) v mnoha případech negativně ovlivňuje partnerku. Té je věnována menší pozornost, přičemž "normální" ženy nechtějí zas tak mnoho. Obyčejné pozvání na večeři, či malá pozornost v podobě dárku "jen tak" a nejen k Valentinu nebo narozeninám, jistě potěší každou ženu a vztah upevní. Málokterá žena dostane od svého partnera kytici růží, natož nějaký dárek v podobě spodního prádla, do kterého se musí muž i trefit.

Muži jsou stále více ostražití vůči ženám tzv. "zlatokopkám"
Trend pořádně oškubat muže je v mnoha případech stále aktuální a je těžké říci, zda je to chyba žen nebo mužů, kteří si to nechají líbit. Faktem však zůstává, že se mnoho mužů dívá na všechny ženy z tohoto pohledu a hází je do jednoho pytle. Muži tak přestali zvát ženy na večeři nebo se účet dělí vždy dvěma. Pokud se to děje hned na začátku na seznamovacím rande, je to divné, protože, co má pak žena čekat, když bude ve vztahu. Pokud to navrhne žena, je to jiný případ. Mnohem lepším a přirozenějším řešením je, když první pozvání zaplatí muž a žena se nabídne, že příště ho pozve ona. To, zda si to už muž od ní nechá nebo nenechá zaplatit, je na něm.

Autor: Martina Dvořáková