Problém s vysokou hladinou cholesterolu vyřeší činky

Máte problém s vysokou hladinou cholesterolu v krvi? A co s ním bojovat jinak, než léky na jeho snížení? Určitě víte, že není každý cholesterol ten špatný. Ale jak to tedy doopravdy s těmi cholesteroly je?

Problém s vysokou hladinou cholesterolu vyřeší činky

Záhadné LDL a HDL
Zkratky, v nichž má mnoho lidí jasno. Alespoň zdánlivě. LDL je ten špatný a HDL ten dobrý. Každá mince má dvě strany a zdá se tedy, že to platí i u cholesterolu. Je to však zjednodušený obraz, protože cholesterol dnes není tak jednoznačným negativem jako byl před pár lety označován. Dokonce i bubák se zkratkou LDL nemusí jít o čistě negativní faktor.

Růst svalů
LDL cholesterol způsobuje svými účinky ucpávání cév a stává se rizikovým faktorem pro infarkt. To je však jen důsledek, že naše tělo rezignovalo na pohyb a tvorbu svalových vláken. LDL cholesterol doslova lepí poškození cév a jak říkají vědci, bez něj bychom zemřeli. Konec - konců, právě lidé se zvýšením LDL cholesterolem dosahovaly vysoký nárůst svalové hmoty. Nelze žádný cholesterol označit za špatný, jen jeho špatné hladiny. Vždyť cholesterol ve správném množství potřebujeme na stavbu buněčných membrán, hormonů, vitaminu D i žluči.

Odstranění škodlivin
Vše stojí na struktuře cholesterolu a tak, co LDL lepí, ten druhý s označením HDL očišťuje. Odstraňuje z cév právě usazeniny svého kolegy. To naznačuje, že cholesterol jako celek pracuje v symbióze a nelze žádnou jeho složku označit za špatnou.

Kdy nastává problém?
Problém s cholesterolem je jednoznačný. Škodí ho hodně, škodí ho málo, dokonce i špatný poměr mezi LDL a HDL. Ke cholesterolu určitě není třeba přistupovat jako ke strašáku, není totiž o nic nebezpečnější než kyslík, či voda v našem těle, které mají pro organismus při zvýšené hladině stejné fatální důsledky.

Nebudete mít problém s cholesterolem, pokud ten "špatný" zaměstnáte
Větším pohybem začnete vytvářet nové svalová vlákna. Pomůžete mu budovat a ne se hromadit. Přirozeně ženám po padesátce ubývá svalové hmoty. Právě to souvisí i s nárůstem cholesterolu. Strava bohatší na zeleninu, zdravé tuky a činka do ruky. To je lék, díky kterému z cholesterolu v těle vytěžíte jen pozitivní maximum.

Autor: Martina Dvořáková