Život prodlužuje smích

Pádné důvody k smíchu. Smích posiluje imunitní systém, potlačuje stres, spaluje tuky, zvyšuje pocit štěstí a uvolňuje ztuhlost svalů ... Není však nutné zlomit se v pase, počítá se i úsměv. Minuta smíchu dokáže nahradit 45 minut relaxačních cvičení.

Život prodlužuje smích

Lidé, kteří nevidí svět v černých barvách a poměrně často se smějí, mají ještě jeden důvod. V porovnání s ponurými bytostmi je jejich imunitní systém podstatně silnější a odolnější. Dobrá nálada totiž podněcuje tvorbu speciálních protilátek, které ničí rakovinné buňky a chrání před nemocemi dýchacích cest. Usměvaví lidé mají i lepší tlak, trénovanější srdce a jsou méně náchylní na infarkt a srdeční onemocnění. Lékaři také zjistili, že smích tlumí bolest, především bolesti páteře, a přináší úlevu při migréně. Velkým přínosem smíchu je blokování stresových hormonů, což znamená, že smích dokáže "rozředit" stres, přičemž podněcuje uvolňování adrenalinu a noradrenalinu, které mimo jiné přispívají k sexuálnímu vzrušení.

Dalším přínosem otřásající se bránice je uvolňování ztuhlých svalů na šíji, zádech, rukách i nohách a posilování břišních svalů.
Odborníci tvrdí, že minuta intenzivního smíchu dokáže nahradit 15 minut tělesných cvičení a 45 minut relaxačních cvičení, díky čemuž se smích stává ideálním způsobem, jak ze sebe setřást únavu, přepracovanost a tělesnou strnulost. A i když se na první pohled může zdát, že smích je tvůrcem vrásek, není to tak. Smíchem se uvolňují a masírují i ​​svaly na tváři, a to je vlastně dokonalá masáž tváře.

Pokud toto všechno není pro vás dost důvodů k smíchu, je tu ještě jeden: jogíni jsou přesvědčeni, že každá minuta smíchu prodlužuje život o jednu hodinu.  Nezapomínejte na zpětnou vazbu: tak jako dobrá nálada zvedá koutky úst,  úsměv zlepšuje náladu. 

Autor: Martina Dvořáková