Typy lidí, kterým je lepší se vyhnout

Jak se dá životem šikovně proplouvat? Jsou typy, kterým se to daří i za cenu toho, že v resjtříku jejich povahových vlastností převládají ty negativní, jako je faleš a povrchnost. Nic si nedělají z toho, že někomu v honbě za vlastním blahem ublíží.

Typy lidí, kterým je lepší se vyhnout

Lžou tam, kde se to "hodí"
Jsou typy, které mají zvláštní dar získat si pozornost a důvěru každého, na koho se zaměří. Používají k tomu sice zejména čirou faleš, ale jelikož věří, že právě ta zabere a dokáží ji prodat v top obalu, téměř vždy udeří úspěšně. Stačí, že vám dají kompliment když padáte na dno, že přesně vědí, kde je váš citlivý bod a masírují ho. Proč to dělají? Buď jim jde o obecný obdiv - sbírají jména do seznamu svých fanoušků a "přátel", nebo mají konkrétní a pro ně mimořádně důležitý důvod šplhnout si u vás.

Faleš, která bolí
Talentovaným mrchám, které ani náhodou nesledují čisté cíle (nezáleží jim na vašem blahu a své budují pouze na povrchních vztazích), nejde o pravdu. Nevěřte jen tak ze zoufalství krásným řečičkám, které vás v konečném důsledku připraví o hrdost, čas, energii a nemalé investice.

Buďte ve střehu, i když máte v sobě chaos ...!
V nejistotě, která vás děsí a trápí, se obraťte vždy na více lidí! Mezi prvními zřejmě nebude volba odborníka na tyto věci, ale nezatraťte tuto možnost. Něco vám poradí kamarádka, jiné kolegyně, rodiče, příbuzní, známí. Ke každému máte specifický vztah, ale nezapomínejte i na vlastní zkušenosti, ambice, povahu ... Nic z toho nepodceňte, najděte si prostor na utřídění všech hodnot (co člověk, zkušenost či jakýkoliv názor - to hodnota!) a rozhodněte se. Nemusíte změnit život z minuty na minutu, promyslete si priority, dopřejte si čas na vážné rozhodnutí. Nedejte příležitost zasahovat do vašeho života těm, kteří pouze parazitují na vašem životním příběhu.

Autor: Martina Dvořáková