Zdraví prospívá počítání do deseti

Harmonické soužití v každé rodině občas naruší výměna názorů. Ať už se jedná o soužití dvou kliďasů, choleriků, ale i pokud jeden v rámci klidu jen poslouchá. Prostě občas je nutné, vyčistit vzduch!

Zdraví prospívá počítání do deseti

Vy na tahu - napětí ve vztahu?
Každý má svůj subjektivní pohled na věc, tu svou pravdu ... A stejně ženy i muži podléhají vlastním zkušenostem, schopnosti milovat, tolerovat a odpouštět, genům a povaze. Všemu tomu, co ovlivňuje vyhodnocení situace a zaujetí postoje. Ženy bývají impulzivnější, pokud se jedná o obhajobu jejich názoru, muži zase důslednější a racionálnější v obsahu svých slov, interpretaci či projevu. Střet těchto dvou světů může fungovat bez větších problémů, ale může zajít i do vyhrocených nedorozumění.

Kdy je mlčeti opravdu zlato
Vytočí vás do nepříčetnosti něco, co vám zcela nesedí, i když víte, že on to nemyslí špatně? Počítejte do deseti a pak si v hlavě hoďte do kolonky "pro" všechno to, co říká ve váš prospěch.Ty pozitivní argumenty by měly být to první, co vás napadne. Nevypouštějte ven všechny emoce, které se vás v kritické chvíli snaží ovládnout. Někdy je lepší být ticho, než utrousit, co by vás později mohlo mrzet.

Neplýtvejte "prskavkou" nadarmo
Když už máte kolem sebe prskat, tak to nedělejte pokaždé, když vás partner rozladí. Vy si zničíte zdraví a "kredit" u něj, on se na vašem výbuchu nervů bude po čase už jen dobře bavit. Kroťte se nejvíce jak umíte, zvláště když se jednoznačně jedná o dobře míněnou věc, jen podle vás se trefil bohužel "mimo". I když na vás jde s nějakou přehlednou taktikou, kterou vás chce k něčemu (rovněž v dobrém) dotlačit - nešilte. Vztah je vždy o kompromisech a toleranci, plný nejrůznějších situací, které musíme společnými silami zvládat k oboustranné spokojenosti. Není to snadné, nestěžujme si to však zbytečně navíc!

Autor: Martina Dvořáková