Změna životního stylu - zdraví až do pozdního věku

Zdravý  životní styl, zdraví, zdravá výživa, fyzická i psychická krása to jsou témata, kterými se chceme zabývat. Naší ideou a cílem je, aby se sám organismus dokázal bránit, udržel si vitalitu a zdraví do vysokého věku života bez chemických látek pokud není pozdě. Určitě mnozí z vás budou souhlasit, že dotek přírody je, to co nám dodává energii, sílu, pocit štěstí, zdraví a pozitivní nabuzení organismu, už při pohledu na zelené listy a slunečné paprsky.

Změna životního stylu - zdraví až do pozdního věku

Je třeba si uvědomit, pokud je něco poškozené, nebo zdevastované, vždy se hůře obnovuje, než když se poškození předchází
Proto prevence v podobě zeleného zdraví a takzvaných živých potravin je na správném místě. Zdravý životní styl není nic jiného, než naučené cílevědomé a systematické činnosti, které jednotlivec vykonává pro své zdraví a fyzickou i psychickou krásu. Mnozí jistě oponujete, že když máme štěstí, tak svůj zdravotní stav můžeme účinně ovlivnit, nebo zcela změnit svůj životní styl ke svému prospěchu. S tím se nedá nesouhlasit, že největší podíl zdraví má každý z vás ve vlastních rukou, zbytečně se neříká :" Jste, to co jíte" , nebo " Ve zdravém těle zdravý duch".

Absence zdravého životního stylu zkracuje život a výrazně snižuje jeho kvalitu
Nezapomínejte, je to vaše zdraví. Každý zdravý organismus je ve stavu úplné fyzické a duševní pohody. Pokud se rozhodnete pro změnu životního stylu a změnu svých návyků věříme, že vás v tom podpoří i tento článek.

Pokud jste přesvědčeni o změně životního stylu tak,
v první řadě snižte skutečnou spotřebu příjmu tuku a cukru a zařaďte stravu bohatou na vlákninu. Celozrnný chléb, ovesné vločky, čerstvé ovoce, syrová zelenina, luštěniny by měly tvořit velkou část v celkovém denním příjmu potravin. Maso, máslo, margarín, masné výrobky, sladkosti a plnotučný sýr by měly být konzumovány s rozumnou mírou. Dostatečný pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu minimálně půl až 1 hodinu denně. Kouření je negativní faktor zdraví, tento takzvaný "zlozvyk" by měl být zcela vyřazen ze zdravého životního stylu. Již existující nadváha a obezita změnou stravy a zařazením pohybu pozvolna ustoupí.

Odbourání trvalého stresu
Jako například finanční situace v rodině, nervozita, strach ze školy či zaměstnání a stresu za volantem by se mělo vyhýbat. Fyzická aktivita odstraní psychické napětí, díky ní se nám zlepší nálada a dobije energie, někdy zcela postačí i procházka na čerstvém vzduchu někde v parku, nebo jiná prostě sportovní aktivita jako je jízda na kole, bruslích a jiné, nám pouze prospějí. Velmi důležitý je i pravidelný spánek. Konzumace alkoholu by měla být omezena, nic ve větším množství neprospívá vašemu zdraví, pokud si chcete dopřát skleničku, zvolte značkové suché víno nebo vinný střik.

Dodržováním zásad zdravého životního stylu si upevníte zdraví
Budete pozitivně naladěni a s dobrým pocitem. Zásluhou pohybu a vyvážené stravy si udržíte přiměřenou hmotnost, dobrý krevní tlak a nízkou hladinu cholesterolu v krvi. Budete se cítit méně unavení, prodloužíte si život a zvýšíte si jeho kvalitu. Dosáhnete svěžího vzhledu, dobré psychické a fyzické pohody a samozřejmě si zlepšíte celkový svůj zdravotní stav organismu. Je třeba vyhledávat vše, co zdraví prospívá a vyhýbat se všemu, co zdraví škodí.

Autor: Martina Dvořáková